شماره 558 - دوشنبه 07 اسفند 1396

معصومه ابتکار:
بیکاری زنان دوبرابر مردان است

 معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده معتقد است دولت به‌دنبال تقویت حضور زنان در عرصه‌های مختلف جامعه و برقراری عدالت جنسیتی است. به گزارش ایلنا، معصومه ابتکار در جلسه شورای اداری آذربایجان‌غربی افزود: طبق برنامه ششم برای دست‌یافتن به جامعه متعادل در سیاست‌گذاری و داشتن جامعه سالم باید عدالت جنسیتی را مدنظر گرفت که دولت به‌دنبال تقویت حضور زنان در عرصه‌های مختلف جامعه و برقراری عدالت جنسیتی است.

مسئله زن و خانواده از مسائل مهم انقلاب اسلامی است
مسئله زن و خانواده از مسائل مهم انقلاب اسلامی از روز اول تاکنون است. بیش از نیمی از جامعه کشور را زنان تشکیل داده‌اند به‌همین‌دلیل نمی‌توان سهم و جایگاه زنان را در رشد و سلامت جامعه نادیده گرفت.
در راستای بهبود وضعیت زنان و خانواده گام برمی‌داریم
این سند، چارچوب بسیار خوبی است که هر استان با توجه به سیاست‌های کلی ابلاغیه مقام‌معظم‌رهبری برای بهبود وضعیت زنان و خانواده در راستای آن گام برمی‌دارد.
در حال پیگیری مقابله با خشونت علیه زنان هستیم
برخی از این برنامه‌ها در دولت یازدهم نیز دنبال شده است؛ یکی از مهم‌ترین موضوعات در حال پیگیری مقابله با خشونت علیه زنان بوده و آموزش‌وپرورش در‌این‌زمینه آموزش حقوق زنان را در بین دانش‌آموزان دنبال می‌کند.
اصلاح قانون و تنظیم امنیت اجتماعی زنان در حال اتمام مراحل خود است
درمورد موضوع اصلاح قانون و تنظیم امنیت اجتماعی زنان نیز لایحه‌ای ارزشمند در حال اتمام مراحل خود در قوه‌قضاییه است.
وظیفه اورژانس اجتماعی مقابله با خشونت علیه زنان و کودک‌آزاری است
دولت درزمینه اصلاح قانون، آموزش‌ و پیشگیری اقدامات شایسته‌ای همچون تقویت اورژانس اجتماعی را در دست اقدام دارد، یکی از کارکردهای مهم اورژانس اجتماعی موضوع مقابله با خشونت علیه زنان و کودک‌آزاری بوده که مورد حمایت و پیگیری جدی معاونت امور زنان و خانواده است.
گفت‌وگوی بین اعضای خانواده به 20 دقیقه رسیده است
گفت‌وگوی بین اعضای خانواده بر‌اساس مطالعات بسیار کاهش یافته و این میزان به کمتر از ۲۰ دقیقه در روز رسیده است.
حدود ۱۰ سال قبل گفت‌وگو در خانواده ۲ ساعت بود
حدود ۱۰ سال قبل این میزان دو ساعت بوده است، کاهش مدت‌زمان گفت‌وگوی روزانه در بین اعضای خانواده‌ها به پیوندهای عاطفی لطمه وارد می‌کند و انقلاب دیجیتال و مشغله‌های خانوادگی از مهم‌ترین علل این موضوع به‌شمار می‌رود.
آمار زنان حاضر در جامعه
در زمان حاضر ۶۰ درصد دانشجویان کشور و ۵۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها از میان بانوان هستند درحالی‌که بیکاری میان فارغ‌التحصیلان زن کشور دو برابر بیشتر از مردان است. همچنین دولت تدبیر و امید درصدد ایجاد تعادل است تا بتواند شاهد حضور ۳۰ درصدی زنان توانمند کشور در پست‌های مدیریتی و همپا با مردان باشد.

 


ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
کد تصویر را در کادر وارد کنید