شماره 524 - شنبه 23 دی 1396

تا آخر سال و بعد از آشنایی با درسنامه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی
معلمان علیه اعتیاد تدریس می‌کنند

 با مصوبه ستاد مبارزه با موادمخدر و وزارت آموزش و پرورش، تدریس درسنامه جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه اعتیاد برای معلمان الزامی شده است. برنامه‌های پیشگیرانه ستاد مبارزه با موادمخدر برای آموزش‌وپرورش سالی 10میلیارد تومان اعتبار خواهد داشت و آشنا کردن معلمان با درسنامه‌ای که تدریس آن الزامی شده بخشی از این برنامه‌ها است.
عارف وهاب‌زاده، مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با موادمخدر به ایسنا گفته: «درسنامه‌ای برای کلیه معلمان مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم تهیه کرده‌ایم و معلمان موظف هستند این کتاب را که مصوبه آموزش‌وپرورش و ستاد مبارزه با موادمخدر را دارد تدریس کرده و چند دقیقه از وقت خود را در کلاس‌های درس به آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه اعتیاد اختصاص دهند. این کتاب اکنون در حال توزیع در سراسر کشور است و باید به 107 هزار مدرسه سراسر کشور برسد.
کمتر از یک میلیون معلم و مشاور داریم که تلاش می‌کنیم درسنامه‌ها تا پایان سال در اختیار نیمی از آنها قرار بگیرد. بر‌اساس بخشنامه‌ای که ارسال می‌کنیم نسبت به تحت پوشش بردن معلمان اقدام خواهیم کرد.» آموزش پدرها و مادرها و کارکنان مدارس هم در برنامه‌های این ستاد قرار گرفته است. آموزش‌های این ستاد بنابه آنچه وهاب‌زاده گفته به سمت هشدار نسبت به مصرف گل رفته است زیرا شیوع مصرف آن بیش از مواد دیگر است.


ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
کد تصویر را در کادر وارد کنید