جامـــعه - آرشیو

آتش پارک ملی گلستان سرانجام خاموش شد

آتش پارک ملی گلستان سرانجام خاموش شد جدید

آتش که از عصر شنبه ۲۷ دیماه در محدوده دره شمالی پارک ملی گلستان زبانه کشیده بود با تلاش ۱۶۰ نیروی محیط‌بان، منابع طبیعی، بسیج، هلال احمر و بومیان منطقه و نیز آب‌پاشی یک فروند بالگرد هوافضای سپاه پس از ۴۸ ساعت خاموش شد.

ادامه مطلب
بازار داغ تجمع‌های کنسرتی در کیش

بازار داغ تجمع‌های کنسرتی در کیش جدید

داغ شدن بازار برگزاری کنسرت‌ها و امکان تأثیر آن بر افزایش مسافرت‌های غیرضرور به جزیره کیش، هم‌زمان با برخی نگرانی‌ها بابت افزایش دامنه شیوع ویروس کرونا در کشور، با انتقاداتی مواجه شده است.

ادامه مطلب
خود را موظف به دفاع از حقوق زنان می‌دانیم
رئیس قوه قضاییه:

خود را موظف به دفاع از حقوق زنان می‌دانیم جدید

رئیس قوه قضاییه گفت: ما خود را موظف به دفاع از حقوق زنان می‌دانیم. اقداماتی از جنس تهیه لایحه تامین امنیت و ارتقای کرامت بانوان در سال گذشته با همین رویکرد تهیه و به دولت ارسال شد.

ادامه مطلب
تزریق واکسن کرونا باید سالانه و ادواری باشد؟

تزریق واکسن کرونا باید سالانه و ادواری باشد؟ جدید

یک پزشک متخصص بیماری‌های عفونی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اشاره به مشاهده جهش‌های مختلف در کروناویروس، خاطرنشان کرد که این موضوع نیاز به تزریق ادواری و سالانه واکسن کرونا را متحمل می‌کند.

ادامه مطلب
ازدواج فامیلی در برخی مناطق به ۸۰ درصد می‌رسد

ازدواج فامیلی در برخی مناطق به ۸۰ درصد می‌رسد جدید

براساس اعلام سازمان بهزیستی از سال ۱۳۹۲ تاکنون از تولد حدود ۷۰۰۰ مورد نوزاد معلول ـ به دلیل داشتن شرایط جامع و کامل سقط ـ جلوگیری شده است. از سوی دیگر سازمان هیچگونه اجباری برای غربالگری نداشته، بلکه برنامه غربالگری خود را به خانواده‌ها معرفی و خانواده به طور آگاهانه انتخاب می کند که آیا غربالگری را انجام خواهد داد یا خیر.

ادامه مطلب
دود اقدام عجولانه وزارت بهداشت در چشم کادر درمان
وقایع اتفاقیه از هجوم مسافران به قشم و تبعات رفع محدودیت‌ها گزارش می‌دهد

دود اقدام عجولانه وزارت بهداشت در چشم کادر درمان جدید

رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید ۱۹ گفت: طی ۵۰  روز گذشته تلاش‌های زیادی به منظور کاهش بار اپیدمی صورت گرفت بنابراین اگر در رفتارها، سیاست‌ها و شیوه زندگی بی‌احتیاطی کنیم، احتمال بازگشت به شرایط قبل با هزینه هنگفت بسیار زیاد است بنابراین افراد تصمیم‌گیر باید جواب گو باشند. 

ادامه مطلب
صدور مجوز آزمایش انسانی دومین واکسن ایرانی

صدور مجوز آزمایش انسانی دومین واکسن ایرانی جدید

دبیر کمیته ملی اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت ضمن تشریح جزئیات پروتکل اجرای مطالعه بالینی دومین واکسن کرونای ایرانی، گفت: این واکسن نوترکیب بوده و یک پروتئین نوترکیب است که تکنولوژی آن با واکسن‌ کرونای ایرانی قبلی که مجوز دریافت کرده، متفاوت است.

ادامه مطلب