خواندنی‌ها - آرشیو

جنگ فیس‌بوک و هواوی

جنگ فیس‌بوک و هواوی

به‌نظر می‌رسد فیسبوک به روش متفاوتی درمقایسه‌با گوگل، هواوی را تحریم کرده است. اواخر اردیبهشت‌ گفته شد گوگل به همکاری‌ تجاری خود با هواوی پایان می‌دهد و به فاصله‌ی کوتاهی، هواوی با انتشار بیانیه‌ای به قطع همکاری گوگل واکنش نشان داد. البته، گوگل گفته بود صاحبان گوشی‌های هواوی مشکلی برای دسترسی به گوگل پلی‌استور و دانلود اپلیکیشن‌ و به‌روزرسانی نخواهند داشت؛ ولی به‌روزرسانی‌های اندروید برای کاربران گوشی‌های هوشمند هواوی متوقف خواهد شد. گفتنی است دولت آمریکا مهلت ۹۰ روزه‌ای به هواوی داده که در ماه اوت به‌پایان می‌رسد.

ادامه مطلب
شکار متخلفان با سامانه شاهکار

شکار متخلفان با سامانه شاهکار

بحث احراز هویت یکی از چالش‌های بزرگ استارتاپ‌ها محسوب می‌شود و اتصال به این سامانه کمک بزرگی به آنها خواهد کرد ولی سامانه شاهکار فعلاً نمی‌تواند تمام چالش‌های این حوزه را برطرف کند.

ادامه مطلب
عظمت راه شیری

عظمت راه شیری

اخترشناسان برای اینکه ببینند راه شیری در کجای طیف وسیع کهکشان ها جا می گیرد باید تمام انواع کهکشان های موجود، از درخشان گرفته تا کم فروغ، را پیمایش کنند. ساده ترین راه انجام چنین کاری این است که به همسایگی نزدیک خودمان چشم بدوزیم، جایی که در آن می توانیم حتا کم فروغ ترین و نحیف ترین کهکشان ها را نیز شناسایی کنیم. این جست وجو در سال های اخیر منجر به انفجاری در تعداد کهکشان های شناخته شده در همسایگی ما شده است.

ادامه مطلب