آرشیو اخبار

چالش شیدایی تحریمی ترامپ برای هژمونی دلار
هدف گرفتن همزمان دوست و دشمن عاقبت خوبی برای ایالات متحده ندارد

چالش شیدایی تحریمی ترامپ برای هژمونی دلار

محمد جواد ظریف اخیرا در گفت و گو با «سی ان ان» گفت معتقد است بیماری ای در ایالات متحده وجود دارد که اسمش تحریم است. اما وزیر امور خارجه در این تفکر تنها نیست. چندی پیش فایننشال تایمز هم در مطلبی از استفاده بیش از اندازه واشنگتن از تحریم ها سخن گفت که کارآمدی این سیاست تهدیدگونه را از بین می برد. ایالات متحده آنقدر در واکنش به هر مساله ای از تحریم ها استفاده کرده و می کند که نوعی مقاومت در برابر آنها به وجود آورده و سبب شده است نظام تحریمی تاثیرگذاری خود را از دست بدهد.

ادامه مطلب
کی‌روش در مسیر مکزیک؛ هشدار سرمربی استقلال به بازیکنانش
وقایع ورزشیه

کی‌روش در مسیر مکزیک؛ هشدار سرمربی استقلال به بازیکنانش

از مهمترین عناوین ورزشی امروز (۳۰ مرداد) می‌توان به آغاز مذاکرات مکزیکی‌ها با کارلوس کی‌روش، هشدار سرمربی استقلال به شاگردانش و عدم تمایل منچستریونایتد به استخدام زین‌الدین زیدان اشاره کرد.

ادامه مطلب
بانک مرکزی از مابه التفاوت ارزی عقب نشینی کرد

بانک مرکزی از مابه التفاوت ارزی عقب نشینی کرد

سیاست های خلع الساعه بانک مرکزی برای کاهش التهاب بازار ارز به جای آنکه نتایج مثبت و کاهش دردسر برای مردم و فعالان اقتصادی را به دنبال داشته باشد به چوبی لای چرخ وارکنندگان و تولیدکنندگان تبدیل شده است؛ اما این بار با اعتراض های پی در پی فعالان اقتصادی به بسته ارزی جدید بانک مرکزی این بانک در نهایت از یک بند سیاست ارزی خود عقب نشینی کرد.

ادامه مطلب

کشف ۷ هزار تن کاغذ احتکار شده با ارز دولتی/ پلمب ۱۱ سوله و ۶ انبار

در جریان بازدید سردار حسین رحیمی - رئیس پلیس پایتخت از انبارها و سوله‌های احتکار کالای مختلف ۱۱ سوله و شش انبار که مملو از کاغذهای موردنیاز بازار و نیز موادشیمیایی پیش ساز ظروف یکبار مصرف، پلمب شد.

ادامه مطلب

معاملات در بازار ارز چکی شد

صرافی ها دیگر حتی حاضر به معامله با پول نقد نیستند و معاملات به صورت چکی انجام می شود. در واقع در این نوع از معاملات بازیگران بازار سعی می کنند که پولی به حساب شخصی و حتی شرکتشان واریز نشود تا امکان پیگیری آن از طرف دولت وجود نداشته باشد.

ادامه مطلب