اقتصاد آمریکا در سراشیبی سقوط قرار دارد

۱۲ آذر ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۱ کد : ۹۷۲ سرخط اخبار
واشنگتن پست در مطلبی به جایگاه آمریکا در اقتصاد جهانی و تبعات ژئوپلیتیکی آن اشاره کرده و با توجه به قدرت گرفتن دیگر بازیگران جهانی؛ دوام آمریکا در شرایط فعلی را بعید می‎داند.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: «فرید زکریا» مجری شبکه سی ان ان، در یادداشتی که از سوی روزنامه «واشنگتن پست» منتشر شد؛ یک‌جانبه‌گرایی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را به چالش کشید و قطع پیوند با نهادهای بین‌المللی را که بعد از جنگ جهانی دوم به وجود آمد؛ از معایب رویکرد دولت واشنگتن در عرصه سیاست خارجی برشمرد.
وی در این یادداشت به نقل از «روچیر شارما» استراتژیست ارشد شرکت مالی «مورگان استانلی» می‌نویسد: اقتصاد جهانی به گونه‌ای است که در آن آمریکا در نقطه اوج قرار دارد و این شرایط معمولاً دوام چندانی نخواهد داشت و از پس آن، سراشیبی و سقوط خواهد بود.
به گزارش مهر، زکریا همچنین هشدار داد که همزمان با تلاش آمریکا برای به رخ کشیدن قدرت خود، دیگر قدرت‌های جهانی مانند چین نیز بیکار نخواهند نشست و بالطبع، واقعیت اقتصادی فعلی تبعات ژئوپلیتیکی نیز به دنبال خواهد داشت.
این درحالی است که وی همزمان با نشست جی ۲۰، برنامه ای با عنوان «آیا آمریکا در اوج اقتصادی است» را از شبکه سی ان ان پخش کرد و در آنجا نیز به عواقب رفتارهای اقتصادی دولت ترامپ اشاره کرد.

کلید واژه ها: واشنگتن پست اقتصاد جهانی اقتصاد آمریکا


نظر شما :