با صدور پیام نوروزی صالحی: با توجه به شرایط خاص فعلی، مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای برگزار نمی‌شود

۰۱ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۴:۳۳ کد : ۹۶۶۳ اصلی تیتر یک سیاسی
علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با صدور پیامی فرارسیدن نوروز ۱۳۹۹ خورشیدی را به ملت بزرگ ایران و تلاشگران عرصه صنعت هسته‌ای کشور تبریک گفت.
با صدور پیام نوروزی صالحی: با توجه به شرایط خاص فعلی، مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای برگزار نمی‌شود

علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با صدور پیامی فرارسیدن نوروز 1399 خورشیدی را به ملت بزرگ ایران و تلاشگران عرصه صنعت هسته‌ای کشور تبریک گفت.

 متن این پیام به شرح زیر است:

از هر طَرَف ز خیلِ حوادث، کمینگهی است
 زان رو، عِنان گسسته دواند سوارِ عمر

این یک دو دَم که مهلت دیدار ممکن است  
دریاب کارِ ما که نه پیداست کارِ عمر

امسال در حالی به استقبال نوروز و آغاز سال جدید خورشیدی می‌رویم که ملّت بزرگ ایران، امتحان‌ها و مصائب روح‌فرسا و جانگدازی را پشت سر نهاده و از این سَموم که بر طَرفِ بوستان بگذشت، جراحات عمیقی بر دل‌های ما نشست و حوادث و سوانح طبیعی در اقصی نقاط کشور به همراه توطئه‌های اهریمنی و فقدان جمعی از هموطنان عزیز و گرانقدر، بسیاری را به سوگ نشاند. امّا بهـار و نوروز سال 1399 خورشیدی، مزیّـن و متبـرّک به نام و یاد "زین‌المجتهدین"، اسوه صبوری و شکوری، حضرت امام کاظـم(علیه آلاف التّحیه و الثّناء) می‌باشد که وجود مبارکش، تجسّم عینیِ اخلاق و عرفان اسلامی و نمونه‌ای بی‌مثال از عفو و رحمتِ بی‌منتها در مواجهه با دوستان و حتّی بدخواهان است.

بهار امسال مصادف با بعثت فرخنده سید کائنات و مفخر موجودات حضرت محمد مصطفی (ص) و نیز مصادف با خجسته ایام میلاد سرور شهیدان، حضرت ابا عبدالله الحسین(علیه‌السلام) ولادت باسعادت حضرت اباالفضل‌العباس(نَوّرَاللهُ مُضجَعَه‌الشّریف)، فرخنده زادروز امام زین‌العابدین(علیه‌السّلام) است. همچنین بنا بر برنامه ریزی انجام شده مقرر بود تا مراسم روز ملّی فنّاوری هسته‌ای نیز همزمان با ایّام مسعود و مبارک میلاد جانِ جهان و قطب عالم امکان، حضرت بقیه الله‌ الاعظم (ارواحُنا فِداه) برگزار شود اما با توجه به شرایط خاص فعلی و بر پایه فرامین و راهکارهای اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این مراسم برگزار نخواهد شد.

اینجانب با سلام و درود بی‌ پایان به روح مطهر فرمانده سرافراز جبهه مقاومت، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان و همراهان شهیدش(رضوان‌الله علیهم اجمعین)، ارواح پاک جانباختگان سانحه جانگداز سقوط هواپیمای اوکراینی، ارواح طیبه عزیزان دلباخته در جریان برگزاری مراسم تشییع و به خاکسپاری سردار عزیزمان در شهر کرمان و نیز سایر درگذشتگانِ این سال پر فراز و نشیب، از درگاه یگانه هستی‌ بخش مسئلت می‌نمایم تا به فضل و کَرَمش، سکینه قلبی و برکات و عنایات آسمانی را بر قلوب همه ایرانیان، خاصّه خانواده‌های مصیبت‌دیده و داغدار نازل فرماید و در آستانه ورود جامعه ایرانی به سده جدید خورشیدی، این نگینِ عزیز را که همان سرزمین مقدّس اسلامی است، از گزند دشمنان و سوانحِ ایّام مصون و محفوظ بدارد. باشد تا به یُمن الطاف الهی، سال 1399 در صفحات تاریخ ایران زمین به عنوانِ پیش‌درآمد و مدخلی در راستای ورود پیروزمندانه ملّت تمدّن‌ساز ایران به قرنِ جدید و آغاز فصلی نو در احیاء روزافزون مَجد و عظمت ایرانِ عزیز ثبت و ضبط گردد.
 بمَنّهِ وَ کَرَمِهِ.

بر سَرِ آنم که گر ز دست برآید
 دست به کاری زنم که غصّه سر آید     

بلبلِ عاشق تو عمر خواه که آخِر 
 باغ شود سبز و شاخِ گل به بر آید

انتهای پیام

ایسنا

کلید واژه ها: علی اکبر صالحی مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای


نظر شما :