در نامه‌ای به رییس مجمع مجالس آسیایی مطرح شد؛ تاکید ذوالقدر بر رفع تحریم‌های آمریکا علیه مردم ایران

۲۸ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۴:۰۸ کد : ۹۶۲۷ سرخط اخبار

رئیس گروه پارلمانی ای‌پی‌ای مجلس شورای اسلامی در پیامی به رییس مجمع مجالس آسیایی مهار کرونا را نیازمند اقدامات مشترک و جمعی دانست و بر ضرورت رفع تحریم‌های آمریکا علیه مردم ایران تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، در نامه سیده فاطمه ذوالقدر آمده است:

«سرکار خانم آسومان اردوغان،

رئیس محترم APA،

همان‌گونه که استحضار دارید جهان با شیوع ویروس همه‌گیر کرونا مواجه شده و جمهوری اسلامی ایران نیز یکی از کشورهایی است که به شدت درگیر آن است. جلوگیری و مهار این بیماری خطرناک نیازمند اقدامات مشترک و جمعی است.

به رغم تلاش‌های همه‌جانبه نظام سلامت ایران و سایر دستگاه‌ها برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا، تحریم‌های ایلات متحده در ممانعت از فروش دارو، تجهیزات پزشکی و سایر ملزومات مورد نیاز برای جلوگیری از شیوع کووید- ۱۹، تلاش‌ها برای مبارزه با این بیماری خطرناک همه‌گیر در ایران و در منطقه را با مانع جدی مواجه ساخته است. این اقدامات، مغایر با اصول حقوق بین المللی بشردوستانه و کنوانسیون های مرتبط با آن و در تعارض آشکار با منشور ملل متحد و اساسنامه بهداشت جهانی بوده و تهدید کننده صلح و رفاه بشری است.

با عنایت به این موضوع و با ابتنا به اهداف و آرمان‌های این مجمع مهم، انتظار دارم شما به عنوان رئیس دوره‌ای APA، هم‌راستا با بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی و مجامع پارلمانی، خواستار رفع سریع تحریم‌های مستقیم و غیر مستقیم ایالات متحده علیه مردم جمهوری اسلامی ایران شوید.

رجاء واثق دارم که تلاش‌های سرکار عالی به عنوان رئیس APA در تقویت تلاش‌های منطقه ای و بین‌المللی برای مبارزه با این چالش جدی جهانی، سازنده و الهام بخش خواهد بود.
 
با احترام
سیده فاطمه ذوالقدر
نماینده تهران و رئیس گروه پارلمانی APA مجلس شورای اسلامی ایران»

انتهای پیام


نظر شما :