امام جمعه زاهدان: همدلی و همفکری خوبی بین مسئولان استان وجود دارد

۲۸ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۳:۵۹ کد : ۹۶۲۰ سرخط اخبار

ایسنا/سیستان و بلوچستان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان اظهار داشت: در حال حاضر همدلی، همراهی و همفکری خوبی بین مسئولین استانی وجود دارد و این نزدیکی نگاه ها موجب ایجاد وحدت و وفاق نظر در سطح استان شده است.

آیت الله محامی در دیدار با استاندار سیستان وبلوچستان با قدردانی از تلاش های استاندار و دستگاه‌های اجرایی استان طی سال ۹۸، به سیل شمال استان در ابتدای سال و سیل جنوب استان در ماه‌های گذشته اشاره و بیان کرد: سیل اخیر، علی رغم آسیب ها و خساراتی که به بار آورد قطعاً در از بین بردن خشکسالی و ایجاد همدلی و وحدت بین مردم و مسئولین برکات فراوانی به دنبال داشت و پیام مقام معظم رهبری برای کمک به استان موجب همدلی بیشتر و در واقع یکی از نقاط قوت این حادثه به شمار می‌رفت.

 وی ضمن قدردانی از برگزار کنندگان انتخابات سالم و شفاف در استان خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان جزو استان‌های اول کشور از نظر میزان مشارکت بالا مردم در انتخابات اخیر بود.

 وی به شیوع بیماری کرونا در کشور و استان اشاره و ابراز امیدواری کرد: با همکاری مردم و تلاشگران جبهه سلامت به زودی از این بحران خارج شویم.

 نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان با ذکر این مطلب که شیوع این بیماری موجب ایجاد مشکلات اجتماعی و اقتصادی در استان شده است، از اقدام کسبه ای که کسب و کار شان را به دلیل پیشگیری از انتشار بیماری و حفظ سلامتی مردم تعطیل کرده اند و همچنین مالکینی که طی یک حرکت اخلاقی اجاره بها را به مستاجران بخشیده اند به عنوان یک اقدام بسیار ارزشمند انسانی یاد کرد و آن را یکی از نقاط قوت این بحران برشمرد.

 استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار حضور امیدبخش نماینده ولی فقیه در استان را در هنگام بحران ها در کنار دستگاه‌های اجرایی موجب دلگرمی همه مسئولین استانی عنوان کرد و افزود: این حضور در بحران سیل جنوب استان بسیار محسوس و ارزشمند بود.

احمدعلی موهبتی از همراهی و تلاش نماینده ولی فقیه در استان در راستای ایجاد تعامل و وحدت بین آحاد مختلف مردم تشکر و قدردانی کرد.

وی از توصیه‌ها و رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان در مباحث مربوط به امنیت و تعامل با ریش سفیدان و معتمدین استان و حفظ و تقویت وحدت بین مردم و اقوام و مذاهب استان قدردانی نمود.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران سیستان و بلوچستان همچنین با اشاره به شیوع ویروس کرونا از اقدامات نماینده ولی فقیه در استان ‌وامام جمعه زاهدان در بحث کاهش تجمعات مذهبی و تعطیلی نمازهای جمعه و جماعت قدردانی کرد.

موهبتی در پایان به شائبه پیش آمده در  نتیجه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در زاهدان اشاره کرد و گفت: به دلیل اعتراض دونفر از کاندیداها به نتیجه انتخابات و علیرغم اینکه دلیل قانونی مستدل برای بازگشایی و شمارش مجدد صندوق‌ها وجود نداشت اما اصرار داشتیم برای رفع ابهام، چند صندوق مجدد بازگشایی و شمارش شود که در نهایت صحت انتخابات مورد تایید مراجع نظارتی و دو کاندیدای معترض قرار گرفت.

انتهای پیام


نظر شما :