حذف تبصره مربوط به واردات خودرو از لایحه بودجه ۹۹ در کمیسیون تلفیق

۲۷ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۳:۰۹ کد : ۹۶۰۷ سرخط اخبار

نایب‌رئیس کمیسیون تلفیق مجلس از حذف تبصره مربوط به واردات خودروهای سواری و همین‌طور واردات ماشین‌آلات راه‌سازی از لایحه بودجه سال 99 خبر داد.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست دیروز کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 گفت: در این جلسه به دنبال ایراد شورای نگهبان تبصره مربوط به واردات خودروهای سواری و ماشین‌آلات راه‌سازی از خارجی حذف شد.

وی افزود: شورای نگهبان این موضوع را مغایر با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی دانست و به همین خاطر اعضای کمیسیون تلفیق به حذف آن رأی دادند.

نایب رئیس کمیسیون تلفیق مجلس اظهار داشت: شورای نگهبان ایرادات مختلفی را به لایحه بودجه سال 99 به استناد از اصول 52 و 53 قانون اساسی و همین‌طور مغایرت با سیاست‌های کلی وارد دانسته بود که در مواردی در مورد ایرادات شورای نگهبان با اعضا این شورا به تفاهم رسیدیم و در مواردی هم ایرادات اصلاح و در تعدادی از موارد هم با ادغام عبارات و بندها ایرادات رفع شد.

یوسف‌نژاد خاطرنشان کرد: کار بررسی و اصلاح ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه سال 99 در جلسه امروز به پایان رسید و مصوبه برای بررسی به شورای نگهبان ارسال شد. 

وی در پایان گفت: چنانچه شورای نگهبان امروز سه‌شنبه برای بررسی مصوبه کمیسیون تلفیق درباره لایحه بودجه سال 99 تشکیل جلسه دهد و آن را بررسی کند در صورت ایراد مجدد شورا به مصوبه، کمیسیون تلفیق امروز مجدداً برای رفع ایرادات تشکیل جلسه خواهد داد و در صورتی که مصوبه تأیید شود برای اجرا به دولت ابلاغ خواهد شد.

انتهای پیام/


نظر شما :