معاملات در بازار ارز چکی شد

۳۰ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۲ کد : ۹۶ آخرین اخبار
صرافی ها دیگر حتی حاضر به معامله با پول نقد نیستند و معاملات به صورت چکی انجام می شود. در واقع در این نوع از معاملات بازیگران بازار سعی می کنند که پولی به حساب شخصی و حتی شرکتشان واریز نشود تا امکان پیگیری آن از طرف دولت وجود نداشته باشد.
این روزها بازار آرامش خاصی دارد . صرافی بعد از یک تعطیلی  حدود 100 روزه دوباره به میدان بازگشته اند . 
 
البته میثم رادپور کارشناس بازار ارز و طلا  به پول نیوزمی گوید: در این مدت هم بازیگران اصلی بازار ارز مشغول خرید و فروش بودند البته به صورت زیر پوستی .
 
او که معتقد است که صرافی ها برای بازار ارز همانند وجود هوا برای انسان است  که نمی تواند وجود و ضرورت آن را انکار کرد، می گوید: شاید اگر حدود 3 ماه پیش دولت دستور توقف خرید و فروش توسط صرافی ها را نمی داد امروز شرایط بهتری داشتیم . 

این کارشناس بازار ارز سخنان خود را اینگونه ادامه می‌دهد: حالا موجی از بی‌اعتمادی  به دولت در میان فعالان بازار ایجاد شده  و همین مساله خرید و فروش دلار را زیرمیزی کرده  و بسیاری از صرافی ها دیگر حاضر به فروش دلار در حجم بالا به افرادی که نمی شناسند، نمی شوند. 

او ادامه می دهد: صرافی ها دیگر حتی حاضر به معامله با پول نقد نیستند و معاملات به صورت چکی انجام می شود. در واقع در این نوع از معاملات بازیگران بازار سعی می کنند که پولی به حساب شخصی و حتی شرکتشان واریز نشود تا امکان پیگیری آن از طرف دولت وجود نداشته باشد. 
در واقع این روزها یک چک شاید 10 دست بچرخد تا بالاخره توسط کسی که رابط زیادی به بازار ندارد، نقد شود. همین مساله قیمت معامله و ریسک معامله را تا چند درصد بالا برده است اما به دلیل بی اعتمادی ایجاد شده به دولت فعالان بخش خصوصی حاضرند این ریسک و هزینه را به جان بخرند. 

کلید واژه ها: دلار ارز چک


نظر شما :