تمامی جاده‌های ورودی مازندران تا پایان عید بسته شد

۱۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۰ کد : ۹۳۹۶ اصلی تیتر یک جامـــعه
مدیر روابط عمومی استانداری مازندران اعلام کرد که بر اساس تصمیم ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا تمامی مسیرهای ورودی مازندران بر روی مسافران و افراد غیربومی بسته شده است. این تصمیم برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامتی هم استانی ها و همچنین خود مسافران و گردشگران پس از اعلام تعطیلات مدارس و دانشگاهها تا پایان عید نوروز اتخاذ شده است.
تمامی جاده‌های ورودی مازندران تا پایان عید بسته شد

مدیر روابط عمومی استانداری مازندران اعلام کرد که بر اساس تصمیم ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا تمامی مسیرهای ورودی مازندران بر روی مسافران و افراد غیربومی بسته شده است.


عباس مهدوی بامداد جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : در حال حاضر فقط خودروهای حامل سوخت و مواد غذایی اجازه ورود از مبادی مازندران را خواهند داشت و به همه توصیه می شود.


وی با دلجویی از تمامی هموطنانی که برنامه سفر به مازندران را دارند ، از آنها خواست تا از سفرشان صرف نظر کنند و وارد جاده های مازندارن نشوند.


مهدوی گفت : این تصمیم برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامتی هم استانی ها و همچنین خود مسافران و گردشگران پس از اعلام تعطیلات مدارس و دانشگاهها تا پایان عید نوروز اتخاذ شده است.


به گفته دبیر شورای اطلاع رسانی استان مازندران، در حال حاضر نیروی های انتظامی و پلیس در ورودی های جاده کندوان، هراز و فیروزکوه مستقر شده است تا از ورود مسافران جلوگیری شود.


در همین حال پلیس راه ولی آباد واقع در جاده کندوان هم اعلام کرد که این جاده به خاطر ریزش کوه مسدود شده است و با توجه به احتمال ریزش های بیشتر احتمالا تا اطلاع بعدی بسته باقی خواهد ماند.


پیش از این از ساعت ۱۸ پنجشنبه ۱۵ اسفند ماه بر اساس تصمیم گیری های ستاد پیشگیری و کنترل ویروس کرونا، مسیر ورودی گیلان به رامسر در غربی ترین نقطه استان مازندران هم به روی مسافران بسته شده بود.


فرماندار سوادکوه شامگاه پنجشنبه اعلام کرد که ورودی این شهرستان از تهران بشدت کنترل می شود و مسافران اجازه ورود به استان را ندارند.


در پی اعلام تعطیلی مدارس و دانشگاهها تا پایان ایام عید نوروز ، جمع زیادی از هموطنان بویژه از پایتخت راهی مازندران شدند که این وضعیت نگرانی مردم این استان را با توجه به شیوع کرونا و احتمال تشدید این بیماری در استان به دنبال داشت.


این در حالی است که طی روزهای گذشته قرارگاه پدافند زیستی مازندران هرگونه فعالیت گردشگری در استان را ممنوع اعلام کرد و هشدار داد که هیچ یک از شهروندان حق اجاره ویلا ، آپارتمان ، منزل و یا هرگونه مکان دیگری را به مسافران و گردشگران ندارند.


اقامتگاههای رسمی و غیررسمی استان مانند هتل ها ، مهمانپذیرها و مدارس و مهمانسراها هم در هفته نخست شیوع کرونا در مازندران تعطیل شد.


قرارگاه پدافند زیستی استان دیروز هم هرگونه چادرخوابی و برپایی کمپ در استان را ممنوع کرد و به شهرداران ، بخشداران ، دهیاران و سایر دست اندرکاران ذیربط هشدار داد که اجازه هیچ گونه برپایی چادر و کمپ را ندهند و در صورت مشاهده تخلف دستگاه قضایی و نیروی انتظامی با آنها برخورد خواهند کرد.


مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی مازندران هم در پی مصوبه این قرارگاه امروز به صورت رسمی در اطلاعیه ای اعلام کرد که استان به هیچ وجه امکان پذیرایی از مسافران نوروزی را ندارد و از هموطنان خواست تا سفرشان را به مازندران را تا عادی شدن شرایط بهداشتی به تعویق اندازند.

 

ایرنا
بر اساس آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، بیماری کرونا تاکنون در این استان ۱۵ قربانی گرفته است.

کلید واژه ها: ویروس کرونا قرنطینه مازندران گیلان


( ۱ )

نظر شما :