دعوت گسترده از مردم برای شرکت در انتخابات دوم اسفند

۰۱ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۸ کد : ۹۱۹۷ اصلی تیتر یک سیاسی
مقامات، شخصیت‌ها، گروه‌ها و تشکل‌های سیاسی مختلف با تاکید بر اهمیت انتخابات دوم اسفند ماه، از مردم برای حضور در این انتخابات دعوت کردند.
دعوت گسترده از مردم برای شرکت در انتخابات دوم اسفند

مقامات، شخصیت‌ها، گروه‌ها و تشکل‌های سیاسی مختلف با تاکید بر اهمیت انتخابات دوم اسفند ماه، از مردم برای حضور در این انتخابات دعوت کردند.

به گزارش ایسنا، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای خبرگان رهبری روز جمعه دوم اسفند در ۲۰۸ حوزه انتخابیه برگزار می شود. در همین راستا مقام‌های و شخصیت‌های  کشوری و گروه‌های مختلف سیاسی از مردم برای حضور در این انتخابات دعوت کردند که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز سه شنبه در دیدار هزاران نفر از مردم آذربایجان شرقی، تصریح کردند: هرچه حضور مردم در پای صندوق‌ها بیشتر باشد، مجلس قوی‌تر است.

ایشان یادآورشدند: در انتخابات هم مثل ۲۲بهمن و بزرگداشت شهید سلیمانی دشمن به هدفش نمی‌رسد.

حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهور در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت، مجلس شورای اسلامی را نهادی بسیار مهم و قدرتمند دانست و تاکید کرد: برای حل مشکلات مردم همه باید با هم و در کنارهم باشیم و در این راه دولت و مجلس می توانند با همکاری و همفکری خود مشکلات را برطرف کنند.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری با دعوت از مردم برای مشارکت در انتخابات تصریح کرد که هرچه نمایندگان مجلس با پشتوانه بالاتری از رای مردم انتخاب شوند، قدرت اثر گذاری مجلس بیشتر می شود.

سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح با صدور پیام دعوت از مردم برای حضور پرشور و حداکثری در انتخابات دوم اسفندماه یادآورشد: به تجربه آموخته ایم هر زمانی که خلاف منویات و خواسته‌های دشمنان عمل کرده ایم ، دقیقا در همان اوقات، کشور با فرصت ها و منافع پایدار روبرو شده است.

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در توئیتی نوشت: در نظام مردم سالار دینی مشارکت سیاسی تنها مسیر ایجاد مجلس قوی است.

امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  نیز  با اشاره به اینکه انتخابات یکی از مصادیق حضور مردم در حمایت از نظام است، گفت: حضور مردم در انتخابات برای کشور امنیت آفرین است.

امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش با تاکید بر اینکه دشمن به دنبال ایجاد تردید در ملت ایران است، گفت: حضور حداکثری در انتخابات خنثی کننده توطئه های دشمنان است.

همچنین مجلس خبرگان رهبری با صدور پیامی از مردم برای حضور در انتخابات دوم اسفند دعوت کرد.

در میان تشکل‌های سیاسی نیز جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی و جامعه روحانیت مبارز جزو اولین تشکل‌های سیاسی بودند که با انتشار بیانیه‌ای از مردم دعوت کردند در انتخابات مجلس یازدهم شرکت کنند.

همچنین حجت الاسلام ناطق نوری در بیانیه ای با دعوت از مردم برای شرکت در انتخابات گفت:در این شرایط حساس؛ تکیه بر عقلانیت و انتخاب نمایندگان شایسته، علاوه بر اینکه دست نااهلان را از تصدی امور کوتاه خواهدکرد، نشان دهنده انتقاد از تکروی ها، تعصبها و جناح‌بندیهای پوچ است.

در آستانه انتخابات مجلس یازدهم، حزب ندای ایرانیان طی بیانیه‌ای دلایل و برنامه‌های خود برای شرکت در انتخابات را تشریح کرد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در بیانیه‌ای با دعوت از ملت شگفتی‌ساز ایران برای حضور حماسی و حداکثری در انتخابات دوم اسفندماه، تحقق راهبرد "ایران قوی" را نیازمند "مجلسی قوی" و برخوردار از اراده، اقتدار و انگیزه برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و ایستادگی مقتدر در برابر دشمنان در دفاع از منافع ملی و آرمان‌های انقلاب و میهن اسلامی دانست.

همچنین علی اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با صدور بیانیه ای به مناسبت برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، ضمن دعوت از حضور مردم در پای صندوق های رای و انتخاب افرادی شایسته تاکید کرد: حضور حداکثری مردم در انتخابات تضمین کننده امنیت و اقتدار کشور است.

محسن رهامی، رئیس بنیاد بین‌المللی صلح نیز در بیانیه‌ای ضمن دعوت از مردم برای حضور در پای صندوق‌های رای تاکید کرد که شرکت در انتخابات مجلس به توسعه صلح پایدار و کاهش تنازعات ملی و منطقه ای کمک می کند.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور با صدور بیانیه نهایی سیاسی انتخاباتی خود از مردم خواست که در انتخابات مجلس شورای اسلامی مشارکت کنند.

کلید واژه ها: انتخابات مجلس سیاسی


نظر شما :