فلاحت‌پیشه: انتقاد یا اعتراض به رد صلاحیت‌ها، نسبتی با رأی ندادن ندارد

۰۱ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۴ کد : ۹۱۸۷ آخرین اخبار

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شرایط انتخاباتی را مناسب برای «ارسال افراد قوی» به مجلس توصیف کرد و گفت: قهر با صندوق رأی، قهر با حقوق شهروندی است. این قهر، هم‌اکنون به صلاح جامعه نیست. ممکن است عده‌ای منتقد یا معترض رد صلاحیت‌ها باشند اما این اعتراض نسبتی با رأی ندادن ندارد.

حشمت‌الله فلاحت پیشه در گفت‌وگئ با ایسنا در مورد مشارکت در انتخابات گفت: به شخصه از مشارکت به عنوان نامزد انصراف داده‌ام اما در انتخابات شرکت می‌کنم. من فکر می‌کنم که نباید خودمان را از انتخابات محروم کنیم. چه مردمان به صحنه بیایند چه نیایند، مجلس کار خودش را انجام می‌دهد. تعداد قوانینی که بعد ا انتخابات در مجلس نوشته شده است، بیش از تمام قوانینی است که تاریخ ایران نوشته شده است. همه این قوانین تأثیرات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی خود را در جامعه می‌گذارد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: به نظرم شرایط به گونه‌ای هست که بتوانیم افراد قوی را به مجلس بفرستیم. اعتقاد من بر این است که باید در انتخابات شرکت کرد. قهر با صندوق رأی، قهر با حقوق شهروندی است. این قهر، هم‌اکنون به صلاح جامعه نیست. ممکن است عده‌ای منتقد یا معترض رد صلاحیت‌ها باشند اما این اعتراض نسبتی با رأی ندادن ندارد. من از پرونده‌های افراد رد صلاحیت شده اطلاعی ندارم ولی عملکرد آنها به آنقدر خوب بود که رد صلاحیت شدنشان را حیف می‌دانم.

این نماینده مجلس دهم با بیان اینکه «در جامعه هر کس وظیفه خود را بر عهده دارد» اظهار کرد: من نفوذی در شورای نگهبان نداشتم ولی به زعم خودم تلاش‌هایی برای اثبات کارآمد بودن بعضی افراد کردم و برای پاک بودنشان شهات دادم ولی وقتی تأیید نشدند قرار بر این نیست که در انتخابات شرکت نکنیم. شورای نگهبان وظیفه نظارتی خود را دارد و ما نیز وظیفه خود را داریم. هر کس مسئولیت کار خودش را دارد. شرکت در انتخابات در شرایط فعلی به سود کشور است.

فلاحت‌پیشه در پایان در پاسخ به این پرسش که ویژگی انتخاب درست چیست؟ گفت: به شخصه به افراد قوی و متخصص رأی می‌دهم. معتقدم که ما نمی‌توانیم متعهد بودن یا نبودن افراد را تشخیص دهیم. به شخصه به قوی‌ترین افراد رأی می‌دهم. در مورد شخص قوی چیزی نمی‌گویم. خود مردم باید آن را تشخیص دهند. حضور افراد ضعیف در مجلس کمکی به کشور نمی‌کند.

کلید واژه ها: فلاحت پیشه


نظر شما :