محمد خوش‌چهره، نماینده پیشین مجلس:

رد صلاحیت نباید تنها تاوان سوءاستفاده‌گران باشد/ این اتهامات باید از سوی قوه‌ قضاییه بررسی شود/ ریشه خیلی از مشکلات در ناکارآمدی قوه مقننه است

۰۹ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۱ کد : ۹۱۰۸ اصلی تیتر یک
بنده تجربه مجلس‌نشینی دارم و به چشم دیده‌ام که برخی از نماینده‌ها با سوءاستفاده‌ از موقعیت خود به دستگاه‌ها اجحاف کرده‌اند و افراد نزدیک خود را به پست‌های مهم رسانده و همچنین تصرف در اموال عمومی کرده‌اند؛ مثلاً نماینده یکی از شهرهای اطراف تهران جرائمی مرتکب شد و خیلی راحت از سوال و جواب شدن گذشت.
رد صلاحیت نباید تنها تاوان سوءاستفاده‌گران باشد/ این اتهامات باید از سوی قوه‌ قضاییه بررسی شود/ ریشه خیلی از مشکلات در ناکارآمدی قوه مقننه است

محمد خوش‌چهره، نماینده ادوار مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین اظهار داشت: شورای نگهبان 90 نفر از نماینده‌های مجلسِ فعلی را با اتهام مالی از شرکت در انتخابات مجلس یازدهم محروم کرده است. اگر فرض را بر این بگیریم که نظر و تشخیص اعضای شورای نگهبان منطبق بر واقعیت است، برای افکار عمومی این سوال پیش می‌آید که چطور می‌توان چهار ماه به کسانی که تخلف‌شان محرز شده است اعتماد کرد؟ به نظر من قانون باید به این مساله مهم ورود کند.

 
چطور می‌توان چهار ماه به کسانی که تخلف‌شان محرز شده است اعتماد کرد؟ به نظر من قانون باید به این مساله مهم ورود کند.

 
اتهام باید از سوی قوه‌ قضاییه بررسی شود

استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در ادامه سخنانش گفت: اینجا تناقضی وجود دارد؛ نماینده‌ای که در این سه سال و چند ماه تخلف کرده است آیا در این چهار ماه باقی‌مانده کارهای خود را تکرار می‌کند یا نه؟ البته این اتهام باید از سوی قوه قضاییه به طور جدی بررسی شود تا مشخص شود واقعاً سوءاستفاده‌ای شده است یا خیر.

 
نماینده‌ای که در این سه سال و چند ماه تخلف کرده است آیا در این چهار ماه باقی‌مانده کارهای خود را تکرار می‌کند یا نه؟

 
برخی از نماینده‌ها با سوءاستفاده‌ از موقعیت خود به دستگاه‌ها اجحاف کردند

 

خوش‌چهره همچنین توضیح داد: بنده تجربه مجلس‌نشینی دارم و به چشم دیده‌ام که برخی از نماینده‌ها با سوءاستفاده‌ از موقعیت خود به دستگاه‌ها اجحاف کرده‌اند و افراد نزدیک خود را به پست‌های مهم رسانده و همچنین تصرف در اموال عمومی کرده‌اند؛ مثلاً نماینده یکی از شهرهای اطراف تهران جرائمی مرتکب شد و خیلی راحت از سوال و جواب شدن گذشت.

 
مجلسی‌ها در مقام نظارت و کنترل اهمال و کوتاهی می‌کنند

 

او افزود: خیلی از مشکلاتی که در دستگاه‌های اجرایی ضرررسان هستند در ناکارآمدی قوه مقننه ریشه دارد. چون مجلسی‌ها در مقام نظارت و کنترل اهمال و کوتاهی می‌کنند و این سوءاستفاده هزینه‌های زیادی به کشور تحمیل می‌کند.

 
رد صلاحیت تنها تاوان سوءاستفاده‌گران نباشد

 

محمد خوش‌چهره در پایان صحبت‌هایش گفت: بعد از اینکه معلوم شد اتهام مالی نماینده‌ها بر اساس واقعیت است، باید برخوردی جدی صورت گیرد. در واقع نباید «رد صلاحیت» تنها تاوان سوءاستفاده‌گران باشد.

کلید واژه ها: خوش چهره انتخابات


نظر شما :