بهاره آروین از شورای شهر استعفا داد؟

۲۲ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۱ کد : ۹۰۲۴ اصلی سیاسی
بهاره آروین عضو شورای اسلامی شهر تهران در کانال تلگرامی خود از احتمال استعفای خودش از عضویت در شورای شهر تهران خبر داد.
بهاره آروین از شورای شهر استعفا داد؟

انتشار متنی از سوی بهاره آروین، عضو شورای شهر، نشان از احتمال استعفای او از این سمت داد.

 

در بخشی از متن آروین، خطاب به مردم آمده است: «امروز در ساختاری غرق در فساد سیستماتیک، با منظره‌ای تکان‌دهنده از دروغ و پنهان‌کاری و مسئولیت‌ناپذیری روبه‌رو شده‌ایم که با ساز و کار موجود، هیچ امیدی به اصلاحش نداریم.»

 

او در کانال تلگرامی خود نوشت: «مردم شریف تهران دو سال قبل که با رأی شما به شورای شهر تهران راه پیدا کردم، آرزو‌های بزرگی داشتم که بتوانم برای زندگی بهتر شما تلاش کنم. اما هر روز که می‌گذرد، ناامیدتر می‌شوم از اینکه بتوان در ساختار موجود قدمی برای کاهش رنج شهروندان برداشت. بر این باور بودم و هستم که شفاف بودن و شفاف عمل کردن، یکی از اصلی‌ترین راه‌های کاهش فساد است.  به سهم خودم شرمنده شما هستم که می‌بینم نمی‌توانم برای بهبود روز و حال جمعی‌مان کاری از پیش ببرم. هنوز نمی‌دانم که استعفای شخصی، آیا می‌تواند به نتیجه‌ای منجر شود یا لااقل به معنای اقدام مسئولانه از موضع منتخب مردم تلقی شود یا خیر. هنوز باید فکر کنم، ولی اگر به چنین نتیجه‌ای رسیدم، پیشاپیش عذرخواه مردم این شهر غم‌زده خواهم بود.»

 

آروین، عضو هیئت علمی گروه جامعه‌شناسی دانشگاه تربیت مدرس و دکترای جامعه‌شناسی از دانشگاه تهران است. او که در سال 1396 به عنوان عضو لیست امید اصلاح طلبان در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت نمود، توانسته بود با اخذ 1٬285٬237 رای بعنوان نفر ششم، در میان بیست و یک عضو شورای شهر انتخاب شود.

 

منبع: همشهری

کلید واژه ها: شورای شهر تهران


نظر شما :