رئیس ستاد انتخابات اصلاح‌طلبان: حضور کیفیت محوری در انتخابات خواهیم داشت

۱۷ دی ۱۳۹۸ | ۲۰:۲۴ کد : ۹۰۰۳ اصلی سیاسی
فرض ما حضور در انتخابات است اما حضور ما در این دوره متفاوت از دوره گذشته خواهد بود و بنا داریم کیفیت محور در انتخابات حضور داشته باشیم به‌طوری‌که اگر در حوزه‌هایی که به هر دلیل نامزدی اصلاح‌طلب وجود ندارد، لیستی از سوی شورای‌عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان اعلام نخواهد شد.
رئیس ستاد انتخابات اصلاح‌طلبان: حضور کیفیت محوری در انتخابات خواهیم داشت

نخستین جلسه رئیس ستاد انتخابات مرکزی شورای عالی جبهه اصلاح‌طلبان با دبیران کل و نماینده تام اختیار احزاب اصلاح‌طلب برگزار شد. در این جلسه «سید حسن رسولی» گفت: شورای‌عالی و ستاد مرکزی مولود شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب هستند و این نخستین جلسه با احزاب اصلاح‌طلب است تا درباره برگزاری انتخابات مجلس دوره یازدهم از نظر اجرایی و انتخاب مسیر به جمع‌بندی برسیم.

وی با تشریح اقدامات انجام‌شده در ستاد انتخابات مرکزی شورای عالی جبهه اصلاح‌طلبان، گفت: وظیفه اصلی ستاد مرکزی، هماهنگی امور اجرایی و هم‌راستا کردن ستادهای انتخاباتی است و مصر هستم تا در چارچوب تعیین‌شده حرکت کنیم و از ظرفیت‌های موجود به‌خصوص ظرفیت پیشکسوتان، زنان و جوانان استفاده بهینه کنیم.

رسولی بابیان اینکه در کنار هماهنگی با کارگروه‌ استانی برای تشکیل ستاد و رویه اجرایی، برنامه‌ریزی‌شده تا با مسئولان انتخابات مجلس در رده‌های مختلف ازجمله وزیر کشور، رئیس ستاد انتخابات کشور و سایر مسؤلان اجرای انتخابات جلسه داشته باشیم، اعلام کرد: این دیدارها در هفته آینده انجام خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات مرکزی شورای‌عالی جبهه اصلاح‌طلبان بابیان اینکه طرح سرا با دو ملاحظه حقوقی و فنی فعلاً مصوب است، تأکید کرد: طرح جایگزین سرا را داریم، مخالفت‌هایی نسبت به اجرای آن در سطوحی مطرح‌شده اما سیاست شورای‌عالی جبهه اصلاح‌طلبان بر این است که این طرح مصوب شده و قابلیت اجرا دارد.

وی در ادامه ضمن تشریح نمودار سازمانی ستاد مرکزی شورای‌عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان، گفت: در آخرین جلسه شورای عالی جبهه اصلاح‌طلبان دو سند؛ راهبرد جریان اصلاح‌طلبی و کلیات برنامه‌های سنجش پذیر اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس یازدهم به تصویب رسید. سند میثاق نامه و مفاد آن و سند نهایی معیارهای کاندیدا گزینی هنوز باقی‌مانده است که در اولین فرصت بررسی و مصوب خواهد شد.

رسولی درباره حضور و عدم حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش رو، اظهار کرد: فرض ما حضور در انتخابات است اما حضور ما در این دوره متفاوت از دوره گذشته خواهد بود و بنا داریم کیفیت محور در انتخابات حضور داشته باشیم به‌طوری‌که اگر در حوزه‌هایی که به هر دلیل نامزدی اصلاح‌طلب وجود ندارد، لیستی از سوی شورای‌عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان اعلام نخواهد شد.

وی با بیان اینکه با تمام مراجع نظارتی و اجرایی با حفظ هویت واقعی اصلاح‌طلبی و با ادبیات شفاف تعامل خواهیم داشت، تاکید کرد: برای حفظ و توسعه اعتماد بین احزاب، عضو و اعضاء حقیقی حداکثر تلاش را خواهیم کرد. روز یکشنبه آینده با اعلام اولیه نام ثبت نام کنندگان در سراسر کشور بستر اجرایی و آرایش انتخاباتی واضح تری را شاهد خواهیم بود تا متناسب با آن تصویر و در مقام اجرای راهبردهای ارکان شورای‌عالی مسیر رسیدن به هدف را از منظر اجرایی تعیین خواهیم کرد.

در این جلسه دبیران کل و نماینده تام الاختیار احزاب اصلاح‌طلب نیز نظرات خود را نسبت به اظهارات بیان‌شده بیان و پیشنهادهایی را مطرح کردند.

کلید واژه ها: انتخابات مجلس شورای اسلامی انتخابات مجلس یازدهم


نظر شما :