تحلیل سعید حجاریان، تئوریسین جریان اصلاحات از اعتراض‌های آبان:

برای اقناع مردم گاهی باید سکوت کرد/ برای بازگرداندن اعتماد از دست رفته مردم به دو دهه زمان نیاز داریم/ با ایده همه‌پرسی همدل نیستم

۰۹ دی ۱۳۹۸ | ۱۵:۵۱ کد : ۸۹۷۲ اصلی تیتر یک سیاسی
کشور بدون نفت اداره می‌شود اما با دروغ نه. اعتماد مردم طی سالیان متوالی از دست رفته است؛ شاید نزدیک به ۲ دهه باشد. برای بازگرداندن اعتماد از دست رفته به همین مدت نیاز داریم.
برای اقناع مردم گاهی باید سکوت کرد/ برای بازگرداندن اعتماد از دست رفته مردم به دو دهه زمان نیاز داریم/ با ایده همه‌پرسی همدل نیستم

سعید حجاریان، تئوریسین جریان اصلاحات، گفت: در اعتراضات اخیر مردم مستأصل و بی‌اعتماد به صفت فردی به صحنه آمدند، در خیابان یکدیگر را پیدا کردند و پس از آن، مستقلاً و منفرداً تصمیم به اقدام گرفتند.


تئوریسین جریان اصلاحات در ادامه افزود: کشور بدون نفت اداره می‌شود اما با دروغ نه. اعتماد مردم طی سالیان متوالی از دست رفته است؛ شاید نزدیک به 2 دهه باشد. برای بازگرداندن اعتماد از دست رفته به همین مدت نیاز داریم.


حجاریان گفت: متأسفانه رویه رایج در ایران پساانقلاب اینگونه بوده که سرمایه اجتماعی به وسیله «سرمایه فسیلی» خریداری شده است.

 

تئوریسین جریان اصلاحات افزود: با ایده همه‌پرسی همدل نیستم. رفراندوم ملزوماتی دارد که با توجه به وضعیت کنونی محتوایش را از دست خواهد داد.

 

حجاریان در پایان گفت: با توجه به کیفیت مجلس فعلی و پیش‌بینی‌ها نسبت به وضعیت مجلس آینده همه‌پرسی خسارت‌بار خواهد بود.

 

منبع: همشهری

کلید واژه ها: سعید حجاریان نفت اعتماد عمومی


نظر شما :