عمادالدین باقی:

نظارت استصوابی شورای نگهبان نیازمند اصلاح است

۰۲ دی ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۶ کد : ۸۹۴۷ اصلی تیتر یک سیاسی
اگر بخواهیم به همین نحو پیش برویم، حضور مردم پای صندوق‌های رأی کمرنگ است، مگر اینکه حاکمیت به منظور تقویت مشروعیت خود تصمیماتی بگیرد و تغییری در رویکردش در مواجهه با مطالبات مردم ایجاد کند؛ یعنی اینکه حاکمیت برای بالا بردن امید در جامعه قدم‌های جدی بردارد و تغییر رویکرد بدهد.
نظارت استصوابی شورای نگهبان نیازمند اصلاح است

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: عمادالدین باقی، فعال حقوق بشری، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، در پاسخ این سوال که با نارضایتی‌های موجود در جامعه استقبال مردم از صندوق‌های رأی در انتخابات پیش روی مجلس را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: با توجه به یأس و نارضایتی‌ای که در بدنه اجتماعی وجود دارد، نمی‌توان به حضور پررنگ مردم پأی صندوق‌های رأی امید بست.

 

رئیس و بنیان‌گذار کمیته دفاع از حقوق زندانیان ادامه داد: متاسفانه نظرسنجی‌ها بیانگر استقبال کمرنگ مردم از انتخابات مجلس یازدهم است و نشان می‌دهد سطح مشارکت در انتخابات پیش رو پایین است.

 

باقی توضیح داد: اگر بخواهیم به همین نحو پیش برویم، حضور مردم پای صندوق‌های رأی کمرنگ است، مگر اینکه حاکمیت به منظور تقویت مشروعیت خود تصمیماتی بگیرد و تغییری در رویکردش در مواجهه با مطالبات مردم ایجاد کند؛ یعنی اینکه حاکمیت برای بالا بردن امید در جامعه قدم‌های جدی بردارد و تغییر رویکرد بدهد.

 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب و فعال حقوق بشری برای ترغیب مردم به آمدن پای صندوق‌های رأی پیشنهاد داد: حاکمیت باید در خط و مشی مملکت‌داری، حل مشکلات اقتصادی مردم، برگزاری انتخابات و نظارت استصوابی شورای نگهبان تجدیدنظر کند چراکه در غیر این صورت با مشکلات و چالش‌های جدی مواجه خواهد شد.

 

کلید واژه ها: عمادالدین باقی مجلس شورای اسلامی انتخابات شورای نگهبان


نظر شما :