واکنش منفی کاخ سفید به استیضاح ترامپ

۲۸ آذر ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۹ کد : ۸۹۲۰ اصلی دیپلماسی
سخنگوی کاخ سفید با شرم‌آور خواندن تصویب استیضاح رئیس جمهور آمریکا در مجلس نمایندگان این کشور، گفت مطمئن است که مجلس سنا ترامپ را از اقدام خطا تبرئه می‌کند.
واکنش منفی کاخ سفید به استیضاح ترامپ

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:   «استفانی گریشام» سخنگوی کاخ سفید  بعد از تصویب دو بند طرح استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در مجلس نمایندگان، گفت مطمئن است مجلس سنا ترامپ را تبرئه می‌کند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، گریشام با صدور بیانیه‌ای ضمن انتقاد از تصویب استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا، گفت: «امروز اوج یکی از شرم‌آورترین قسمت‌های سیاست در تاریخ کشور ما در مجلس نمایندگان بود».

وی همچنین افزود: «دموکرات‌ها بدون دریافت یک رای از جمهوری‌خواهان [در موافقت با این طرح] و بدون ارائه هیچ مدرکی از کار خطا [توسط ترامپ]، بندهای نامشروع استیضاح را علیه رئیس‌جمهور در مجلس نمایندگان پیش بردند».

به نوشته رویترز، سخنگوی کاخ سفید در ادامه ابراز خوش‌بینی کرد که مجلس سنای آمریکا که اکثریت آن در اختیار جمهوری‌خواهان است، ترامپ را تبرئه کند: «رئیس‌جمهور مطمئن است که سنا نظم، عدالت و دادرسی عادلانه را که در روند مجلس نمایندگان مغفول مانده بود، [به کشور] باز می‌گرداند. او برای گام بعدی [در روند استیضاح] آماده بوده و مطمئن است که کاملا تبرئه می‌شود».

مجلس نمایندگان آمریکا بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) با اکثریت آرا هر دو بند طرح استیضاح ترامپ را به تصویب رساند تا او سومین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا لقب بگیرد که استیضاح می‌شود. (جزئیات بیشتر)

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در دو مرحله بر سر این دو بند رأی‌گیری کردند. ابتدا بند «سوءاستفاده از قدرت» به رأی گذاشته شد که با ۲۳۰ رأی موافق و ۱۹۷ رأی مخالف مورد موافقت قرار گرفت.

قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا دیگر بند این قطعنامه که به اتهام «ممانعت در تحقیقات کنگره» مربوط می‌شد را نیز به تصویب رساندند. این بند با ۲۲۹ رأی مثبت و ۱۹۸ رأی منفی به تصویب رسید.


منبع: فارس
 

کلید واژه ها: استیضاح ترامپوقایع اتفاقیهواکنش ترامپ به استیضاح


نظر شما :