پناهندی نه، تابعیت آری

۲۷ آذر ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۳ کد : ۸۸۸۶ اصلی ورزشی
دارنده چهار مدال پارالمپیک لندن و ریو در رشته پرتاب وزنه گفت: چند ماهی است که تابعیت کشور ترکیه گرفتم اما این به معنای پناهندگی نیست و اکنون در ایران هستم.
پناهندی نه، تابعیت آری

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  چند روز پیش خبری با عنوان پناهندگی ۲ قهرمان پارادوومیدانی ایران به کشور ترکیه در رسانه‌ها منتشر شد. پس از این اتفاق، «محمد خالوندی» دارنده مدال طلای پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو با تکذیب این خبر گفت که پناهنده نشده است و در کرمانشاه حضور دارد. اما «محسن کائیدی» نظری متفاوت از خالوندی داشت.

کائیدی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در این زمینه اظهار داشت: پناهندگی‌ام صحت ندارد و الان در ایران هستم اما از چند ماه گذشته به ترکیه سفر کردم و این کشور نیز امکانات خوبی را در اختیارم قرار داد. تابعیت این کشور را گرفتم اما این تابعیت به معنای پناهندگی نیست.

دارنده مدال طلای رشته پرتاب وزنه پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن در پاسخ به این پرسش که آیا در توکیو ۲۰۲۰ برای آن کشور مسابقه خواهید داد؟ عنوان کرد: هنوز در این زمینه تصمیم نگرفتم. پس از تعطیلات سال نو شمسی باید در رقابت‌های گزینشی پارالمپیک شرکت کنم. سپس برای پارالمپیک ۲۰۲۰ تصمیم نهایی را می‌گیرم. اکنون در ایران هستم و تمریناتم را پیگیری می‌کنم. البته بخشی از تمرینات نیز در ترکیه انجام می‌شود.

کاییدی دوومیدانی‌کار معلول ایرانی، حضور در چهار مدال پارالمپیک را در کارنامه دارد. او در لندن ۲۰۱۲ یک مدال طلا و یک نقره کسب کرد و در ریو ۲۰۱۶ به ۲ برنز در رشته پرتاب وزنه رسید. او همچنین مدال طلای مسابقات جهانی را کسب کرده است.

منبع: ایرنا
 

کلید واژه ها: تابعیت ترکیه محسن کائیدی وقایع اتفاقیه


نظر شما :