اصولگرایی و آرمان گرایی

۲۵ آذر ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۰ کد : ۸۸۴۵ اصلی سرخط اخبار
مظفر گفت: ما آرمان‌گرا هستیم، اما آرمان‌گرایی به معنای این نیست که واقعیت‌های جامعه را نبینیم. اینکه همه چیز برای ما آماده باشد یک امر مطلوب است.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  حسین مظفر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که در مجلس نهم با حکم علی لاریجانی معاونت نظارت را در آن دوره بر عهده گرفت، درباره آینده سیاسی لاریجانی معتقد است او از عرصه سیاسی کشور کنار نمی‌کشد. مظفر با تاکید بر اینکه منتقد چهره‌هایی است که از عرصه سیاسی کشور می‌بُرند می‌گوید: لاریجانی ظرفیت نیروسازی دارد و بر همین اساس می‌کوشد تا جاذبه عمومی هم ایجاد کند.

 

 

 

گفت‌وگوی اعتمادآنلاین با مظفر را در ادامه بخوانید.

 

***

 

*عدم حضور علی لاریجانی در انتخابات مجلس یازدهم را چگونه می‌بینید؟


اطلاع دقیقی در این خصوص ندارم، اما اعلام ایشان مبنی بر شرکت نکردن در انتخابات آینده برای من هم غیرمنتظره بود.

 

*تحلیل‌تان از آینده سیاسی لاریجانی چیست؟


درباره دیگران نمی‌توان صحبت کرد. به هر حال ایشان یک شخصیت خوب و ارزشمند هستند. دیدگاه‌های متعادلی دارند و به نظام و انقلاب وفادارند. تلاش‌شان این است که بتوانند جاذبه عمومی هم ایجاد کنند.

 

*الان چهره‌هایی مانند آقای ناطق‌نوری را داریم که به دلیل دلخوری‌هایی که پیش آمده در ظاهر از عرصه سیاسی کشور کنار کشیده‌اند، هرچند ممکن است پشت‌ پرده فعالیت‌هایی داشته باشند. به نظر شما این سرنوشت در انتظار لاریجانی هم خواهد بود؟

 

نه چنین اتفاقی برای ایشان رخ نخواهد داد. اما می‌خواهم بگویم هیچ‌کس، حتی اگر از این نظام دلخور هم باشد، نباید کنار بکشد. بالاخره ما آرمان‌گرا هستیم، اما آرمان‌گرایی به معنای این نیست که واقعیت‌های جامعه را نبینیم. اینکه همه چیز برای ما آماده باشد، یک امر مطلوب است. اما ممکن است در فرایند اجرایی کشور مشکلاتی وجود داشته باشد، به خصوص افرادی که جزو استوانه‌های انقلاب بوده‌اند، هرگز نباید مأیوس شوند و ببُرند. باید با همه وجود زمینه‌ها را برای خدمتگزاری بیشتر و حضور فعال هموار کنند.

 

به شدت منتقد کسانی هستم که می‌بُرند، کنار می‌کشند و حالت انزوا پیدا می‌کنند. این کار نه به صلاح خود این افراد و نه به صلاح کل کشور است.

 

*لاریجانی معمولاً طی این سال‌هایی که در جایگاه ریاست مجلس قرار داشته تمایلی به انجام کارهای حزب نشان نداده است. پس از ترک مجلس این ظرفیت را در او می‌بینید که اقدام به کادرسازی کند؟

 

بله ایشان ظرفیت نیروسازی، کادرسازی و کار برای انقلاب را دارد.

 

کلید واژه ها: اصولگراییآرمان گراییوقایع اتفاقیهاصولگرایی و آرمان گرایی


نظر شما :