پایتخت سرویس بهداشتی کم دارد

۲۹ آبان ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۰ کد : ۸۸۳ آخرین اخبار
سید محمود میرلوحی عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مناسبت ۱۹ نوامبر، روز جهانی توالت نسبت به کمبود سرویس های بهداشتی در پایتخت به مدیریت شهری تذکر داد.

به گزارش ایرنا میرلوحی روز سه شنبه در یکصد و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: در تهران 9 هزار و 437 سرویس بهداشتی وجود دارد و در سال های گذشته تنها یک هزار و 365 چشمه سرویس بهداشتی در پایتخت ساخته شده است.


وی با بیان اینکه ایجاد سرویس های بهداشتی یک نیاز ظاهری نیست بلکه برای رونق گردشگری هم باید به آن توجه کرد اظهارداشت: ایران در داشتن جاذبه های گردشگری جزو 10 کشور اول دنیا است اما به زیرساخت‌های این موضوع که یکی از آنها ایجاد سرویس‌های بهداشتی است، توجه نمی شود.


میرلوحی گفت: در سال 2001 اولین اجلاس جهانی سرویس بهداشتی برگزار و در آن به مساله سرویس بهداشتی برای حضور گردشگران در کشورها تاکید شد.


این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: برای حضور گردشگران و کسب درآمد باید به مساله سرویس‌های بهداشتی توجه کرد.


وی در ادامه تذکر خود نسبت به کمبود سرویس های بهداشتی در پایتخت از وضعیت سرویس‌های بهداشتی پمپ بنزین ها و مساجد نیز انتقاد و با طرح این پرسش که چرا سرویس‌های بهداشتی این مکان ها نباید در تمام طول روز قابل استفاده باشد تاکید کرد: باید نسبت به این موضوع تدابیر جدی اندیشید.

کلید واژه ها: سرویس بهداشتی


نظر شما :