ایران هراسی اعتیاد دیرین نماینده آمریکا است

۲۹ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۴ کد : ۸۷۸ آخرین اخبار
نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در بیانیه ای اتهامات روز دوشنبه نماینده مستعفی آمریکا علیه ایران را بر اساس اطلاعات ساختگی دانسته و تاکید کرده است او به ایران هراسی اعتیاد دیرین دارد.

به گزارش مهر، در این بیانیه که دوشنبه شب صادر شد، آمده است: بار دیگر نماینده آمریکا امروز، با استفاده از اطلاعات ساختگی، از نشست مربوط به خاورمیانه شورای امنیت برای ایراد اتهامات بی اساس علیه ایران سوء استفاده کرد.

 

این بیانیه می افزاید: نماینده آمریکا با توسل به اطلاعات جعلی و گمراه کننده دریافتی از گروهک مجاهدین خلق (سازمان تروریستی شناخته شده که مسئول کشتار بیش از 17 هزار ایرانی و بسیاری از عراقی ها بوده و آمریکا با خارج کردن آن از لیست گروههای تروریستی، به اعضایش در خاک خود پناه داده است) ایران را به اتهام بی‌پایه انجام اقدامات تروریستی متهم کرد.

 

در بیانیه نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد اضافه شده است: نماینده آمریکا همچنین به آنچه که آن را حمله تحت حمایت ایران به کنسولگری عراق در بصره خواند نیز اشاره کرد که باز هم ادعایی بی اساس بود.

 

این بیانیه تاکید کرده است: ایران‌هراسی اعتیاد دیرین نماینده دائم آمریکا و سرپوش گذاشتن بر جنایات رژیم اسرائیل علیه فلسطینیان و نیز حمایت‌های بی‌چون و چرای آمریکا از این جنایات، مأموریت اصلی وی است.

 

نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد تصریح کرده است: برخلاف همه تلاش هایش در انتشار اطلاعات ساختگی، او پیشاپیش در فریب دادن مخاطبان و انجام ماموریت خود ناکام مانده است.

 

نیکی هیلی نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد روز دوشنبه در نشست شورای امنیت که با موضوع فلسطین برگزار شد، گزارش نیکلای ملادینف هماهنگ کننده سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه را منصفانه ندانست، اتهاماتی را به ایران نسبت داد.

کلید واژه ها: ایران آمریکا


نظر شما :