آمریکا، به دنبال خود مختاری کردهای سوریه نیستیم

۲۳ آذر ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۱ کد : ۸۷۷۶ اصلی بین الملل
وزیر دفاع آمریکا همچنین برخی کشورهای اروپایی عضو ناتو را انگل توصیف و تاکید کرد که ناتو نمی‌تواند بیش از این هزینه‌های کشورهای انگل را تامین کند
آمریکا، به دنبال خود مختاری کردهای سوریه نیستیم

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:   مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا گفت: به هیچ وجه ما به کردها چنین حرفی را نزدیم که به آنها برای ایجاد یک «کشور کردی» در سوریه کمک می‌کنیم یا از جانب آنها با ترکیه که متحد دیرینه ماست، می‌جنگیم.

 

او ادامه داد: ما ملزم هستیم که با کردهای سوریه برای مقابله با داعش در این کشور همکاری کنیم. ما به تعهدات خود عمل می کنیم و تعهدات و توافقات ما با کردها این است که در کنار هم در سوریه با داعش مبارزه کنیم. اما هرگز و به هیچ وجه به آنها نگفته‌ایم که به آنها در تشکیل «کشور کرد» در سوریه کمک می‌کنیم.

 

وزیر دفاع آمریکا همچنین برخی کشورهای اروپایی عضو ناتو را انگل توصیف و تاکید کرد که ناتو نمی‌تواند بیش از این هزینه‌های کشورهای انگل را تامین کند.

 

اسپر ادامه داد: ما سال‌های طولانی از شرکای اروپایی‌مان خواسته‌ایم که سهمشان را در هزینه‌های دفاعی ناتو افزایش دهند اما پاسخی دریافت نکردیم. به نظر من این خواسته زیادی نیست و همه کشورها باید در هزینه‌های دفاعی مشارکت کنند و نمی‌شود این میان یک‌سری کشورها انگل باشند و ما همه هزینه‌ها را متحمل شویم.

 

منبع: ایسنا

کلید واژه ها: وزیر دفاع آمریکا خود مختاری کردها پامریکا و خودمختاری کرد ها وقایع اتفاقیه


نظر شما :