اصلاح طلبان شکست می خورند، دولت بعدی هم انقلابی است

۲۳ آذر ۱۳۹۸ | ۰۸:۰۸ کد : ۸۷۵۵ اصلی سیاسی
میرتاج‌الدینی گفت: هنوز لیست کامل نشده است و فعلا بحثی درخصوص سرلیستی مطرح نیست اما در این موضوع هم اختلاف خاصی وجود ندارد. اصولگرایان فرایندی را برای تعیین لیست در نظر دارند.
اصلاح طلبان شکست می خورند، دولت بعدی هم انقلابی است

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:    محمدرضا میرتاج‌الدینی، فعال سیاسی اصولگرا در تحلیل فضای انتخاباتی فعلی به «نامه‌نیوز» گفت: «علت آنکه اصلاح‌طلبان و طرفداران دولت در انتخابات اخیر حضور چشم‌گیری ندارند این است که خودشان هم فهیمده‌اند که دیگر پایگاه مردمی ندارند. اصلاح‌طلبان با تفکرات خاص خود از دولت فعلی حمایت کردند و دولت هم نتوانست کارنامه قابل قبولی از خود ارائه کند؛ از این‌رو نیروهای اصلاح‌طلب پیش از انتخابات مجلس متوجه شدند که شکست خواهند خورد به همین دلیل از انتخابات این دوره مجلس کناره‌ گرفتند. شکست اصلاح‌طلبان تا حدی است که احتمال داده می‌شود سی بر هیچ بازنده انتخابات باشند».

او ادامه داد: «در مقابل اصلاح‌طلبان جریان انقلابی با طیف‌های مختلف اعم از اصولگرایان سنتی، جبهه پایداری و نیروهای طرفدار آقای قالیباف حضور وسیعی در این دوره از انتخابات دارد. اشترکات تمام این طیف‌ها آن قدر زیاد است که واقعا اختلافات جزئی اصلا به‌چشم نمی‌آید. در حال حاضر همه به‌دنبال هم‌افزایی و هم‌پوشانی هستند تا اکثریت مطلق مجلس در اختیار نیروهای انقلابی قرار بگیرد و امیدواریم همه بتوانیم در یک فراکسیون واحد به نام فراکسیون ولایی و انقلابی همکاری کنیم. اصولگرایان به مردم برنامه‌های دقیقی برای رفع مشکلات اقتصادی ارائه می‌کنند که انشالله دست‌ِکم بخشی از مشکلاتی که در مجلس قبل و دولت فعلی ایجاد شده است، کاهش یابد».

میرتاج‌الدینی درباره سرلیست اصولگرایان در انتخابات پیش رو اظهار کرد: «هنوز لیست کامل نشده است و فعلا بحثی درخصوص سرلیستی مطرح نیست اما در این موضوع هم اختلاف خاصی وجود ندارد. اصولگرایان فرایندی را برای تعیین لیست در نظر دارند. شورای نیروهای انقلاب که آقای قالیباف هم عضو آن است از دو سه هزار نفر دعوت می‌کند، در آن جلسه همه افرادی که کاندید هستند معرفی می‌شوند و انتخاب اولیه صورت می‌گیرد که دو سه‌ برابر تعداد نفرات مورد نیاز است. در گام بعدی در یک نظر سنجی علمی مردمی پایگاه اجتماعی کاندیدها بررسی می‌شود و در نهایت بعد از مشورت‌های لازم و بررسی‌های کارشناسی لیست نهایی به خدمت عموم مردم عزیز ارائه شود».

او در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا نیامدن سعید جلیلی می‌تواند به دلیل انتخابات ریاست جمهوری سال1400 باشد یا خیر، گفت: «هر کدام از شخصیت‌های انقلابی اگر می‌آمدند می‌توانستند کمکی شایان به مجلس کنند اما حالا که آقای جلیلی نیامده زود است که انگیزه او را به ریاست‌جمهوری نسبت دهیم اما در عین حال امیدواریم که مجلس مجلس انقلابی آینده بتواند ریل‌گذار خوبی برای یک دولت انقلابی، جوان و کارآمد باشد».

کلید واژه ها: میرتاجدین وقایع اتفاقیه نیروی های انقلاب قالیباف سرلیستی قالیباف شکست اصلاح طلبان


نظر شما :