کودکان داعشی زیر چتر کردها

۱۸ آذر ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۸ کد : ۸۶۷۶ اصلی بین الملل
شبه‌نظامیان کُرد اواسط سپتامبر گذشته بیش از ۲۰۰ کودک زیر ده سال داعشی را از الهول خارج کردند و به مکان نامعلومی انتقال دادند.
کودکان داعشی زیر چتر کردها

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:   شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» به همراه نظامیان تروریست آمریکایی، بیش از 100 کودک از عناصر داعش را جذب کرده‌اند تا از آنان در صفوف خود استفاده کنند.

جذب 100 کودک داعشی توسط کُردها و نظامیان آمریکایی در سوریه
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع امدادرسانی و پزشکی در استان حسکه (شمال شرق سوریه) خبر دادند که شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» به همراه نظامیان تروریست آمریکایی، بیش از ۱۰۰ کودک از عناصر داعش را انتقال داده‌اند.

این منابع به خبرگزاری اسپوتنیک گفتند که این کودکان بین ۱۲ تا ۱۴ سال سن دارند و از اردوگاه «الهول» در جنوب شرق حسکه به اردوگاه روستای «تل اسود» منتقل شدند.

به گفته منابع مذکور، نیروهای آمریکایی و کُرد قصد دارند این کودکان داعشی را که «یتیم» هستند، به همراه شمار دیگری از کودکان سایر گروه‌های تروریستی و مادرانشان از الهول به تل اسود انتقال دهند.

تعداد افرادی که در اردوگاه تل اسود، ساکن هستند، حدود هزار و ۸۰۰ زن و کودک است. تل اسود در شهر المالکیه واقع در شمال شرق جسکه قرار دارد.

منابع امدادرسانی ابراز نگرانی کردند که احتمالا شبه‌نظامیان کُرد، پس از آموزش‌های نظامی این کودکان، از آنان به عنوان نیرو در صفوف خود استفاده کنند.

منابع محلی حاضر در حسکه هم  صحت گفته‌های این منابع را تأیید کردند. شبه‌نظامیان کُرد اواسط سپتامبر گذشته بیش از ۲۰۰ کودک زیر ده سال داعشی را از الهول خارج کردند و به مکان نامعلومی انتقال دادند.

برخی از منابع از داخل الهول خبر دادند که ظهر یکشنبه (روز گذشته) جسد یک زن به نام «أسما عبد الرحمن» در این اردوگاه کشف شد. این زن سی ساله از تبعه‌های چینی بود که در این اردوگاه به قتل رسیده بود.

از دو ماه گذشته، شماری از زنان حاضر در اردوگاه الهول به قتل رسیده‌اند، ولی هنوز مشخص نیست چه گروهی در پس قتل این زنان قرار دارد.

بیش از ۷۰ هزار نفر در الهول حضور دارند که در میان آنان، ۱۰ هزار زن از تبعه‌های خارجی حاضر هستند. بیشتر کسانی که در آن حضور دارند، سوری هستند؛ سوری‌های آواره یا از خانواده‌های عناصر داعش. گفته می‌شود که سه هزار و ۵۰۰ کودک بدون شناسنامه در الهول حضور دارند.

کلید واژه ها: کردها کردهای سوریه عراق وقایع اتفاقیه احیای داعش کودکان داعشی


نظر شما :