استراتژی صبر در اردوگاه اصلاح طلبان

۱۸ آذر ۱۳۹۸ | ۰۸:۲۵ کد : ۸۶۵۸ اصلی سیاسی
مبلغ گفت: باید نشست و دید که در هفته های آینده فرایند انتخابات چگونه رقم می خورد و چگونه دست اندرکاران امر، این اقدام ملی را سامان می‌دهند تا  رقابت شکل گیرد.
استراتژی صبر در اردوگاه اصلاح طلبان

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:   یک فعال سیاسی بابیان این‌که نمی‌شود فعلا دقیقا گفت که کدام جریان وزنه بیشتری در انتخابات دارند، تصریح کرد:باید نشست و دید که در هفته های آینده فرایند انتخابات چگونه رقم می‌خورد.

مرتضی مبلغ در گفت‌وگو با ایسنا، ابراز عقیده کرد: متاسفانه فضای کشور به گونه‌ای است که بسیاری از چهره‌های شاخص انگیزه لازم را برای حضور در رقابت پیدا نکرده‌اند و تعداد اندکی ثبت نام کردند. ریشه‌ این موضوع به برخوردهایی که تا کنون با چهره‌های شاخص و موثر در اردوگاه اصلاح‌طلبی صورت گرفته باز می گردد، بر این اساس عده زیادی احساس می کنند حضورشان تاثیری در عرصه سیاست ندارد.

وی هچنین مدعی شد: فضای سیاسی و امنیتی هم در ایجاد این موضوع بسیار موثر است و تعداد اندکی هم که شجاعت به خرج دادند  و ثبت‌نام کردند،  قابل تقدیر هستند.

مبلغ ادامه داد: باید نشست و دید که در هفته های آینده فرایند انتخابات چگونه رقم می خورد و چگونه دست اندرکاران امر، این اقدام ملی را سامان می‌دهند تا  رقابت شکل گیرد.

این فعال سیاسی همچینین به وضعیت جریان اصول‌گرایی در انتخابات پیش رو پرداخت و تصریح کرد: برای اصولگرایان همواره زمینه همواری وجود داشته و  هیچ مشکلی در زمان انتخابات نداشتند؛ چراکه از دید برخی خودی تلقی می شوند، همه اعضاء طیف اصولگرا در انتخابات حاضر هستند و بدون مشکل پیش   می‌روند .

وی با بیان این‌که البته در بین خود اصولگرایان هم مشکلات جدی همچون انشقاق در طیف گسترده آنان وجود دارد،گفت:  بخشی از اصولگرایان که چهره‌های اصلی هستند، سابقه  و ریشه دارند، در این انتخابات  ثبت نام نکردند؛ به نظر من این موضوع عمدتا بر می گردد به شرایط کشور . وضعیت به گونه ای شده که حتی اصولگرایان ریشه دار هم غایب انتخابات هستند، این موضوع یک آسیب جدی است.

مبلغ گفت: انشقاق هم موضوع دیگری است که بین اصولگرایان وجود دارد ؛ آن ها با هم اختلاف نظر جدی  دارند. مشکل دیگر در اردوگاه اصولگرایان شرایط کشور انفعال، بی میلی و کم انگیزگی در جامعه است که دامن همه را گرفته و می گیرد.

وی گفت: نمی‌شود دقیقا گفت کدام جریان وزنه بیش‌تری در انتخابات دارند؛ بررسی این موضوع را باید با آینده گره زد ؛ باید دید  مردم چگونه به انتخابات ورود می‌کنند.
 انتهای پیام

کلید واژه ها: اصلاح طلبان مرتضی مبلغ استراتژی اصلاح طلبان قانون انتخابات مجلس وقایع اتفاقیه


نظر شما :