روزهای پر رونق بورس

۱۶ آذر ۱۳۹۸ | ۱۹:۳۹ کد : ۸۶۱۵ اصلی اقــتــصــادی
شاخص بورس تهران امروز با افزایش ۵۰۹۶ واحدی عدد ۳۲۷ هزار و ۶۲۴ واحد را نمایش داد.
روزهای پر رونق بورس

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:     شاخص بورس تهران امروز با افزایش 5096 واحدی عدد 327 هزار و 624 واحد را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز به رقم 101 هزار و 62 واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال 235 هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد 676 هزار واحد را نمایش داد. امروز آیفکس نیز از 4228 را ثبت کرد.

 

امروز با دست به دست شدن 3 میلیارد و 692 میلیون سهم و اوراق بهادار طی 518 هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 2033 میلیارد تومان رسید. در معاملات امروز نمادهای «فولاد»، «فملی» و «رمپنا» به ترتیب با 708، 599 و 394 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای «شخارک»، «همراه» و «پارس» به ترتیب با 136، 74 و 34 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز «وتجارت»، «وبملت» و «فاراک»  پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، فلزات اساسی برترین گروه صنعت بود و  دارو و خودرو به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

 

بر اساس این گزارش، شاخص بورس تهران در حالی ابتدای هفته را با رشد 5000 هزار واحدی آغاز کرد که به گفته بسیاری از کارشناسان روند صعودی آن تا پایان سال ادامه دارد.

 

تدپیکس امروز به رکورد تاریخی دیگری دست یافت و به کانال 327 هزار واحدی صعود کرد. گفته می شود سیگنالی‌های جهانی قیمت نفت و فلزات اساسی و همچنین تغییرات نرخ ارز از محرک‌های اصلی افزایش تقاضا در بورس تهران و فرابورس به شمار می‌روند.

 

منبع: مهر

کلید واژه ها: بورس رشد بورس وقایع سرمایه گذاری در بوس جهش بورس


نظر شما :