درخواست پمپئو از اروپا برای فشار بر تهران

۱۱ آذر ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۷ کد : ۸۴۷۷ اصلی بین الملل
وزیر امور خارجه آمریکا از رهبران جدید اتحادیه اروپا خواست برای مقابله با آنچه که تهدیدهای ناشی از روسیه، چین و ایران نامید، همکاری کنند.
درخواست پمپئو از اروپا برای فشار بر تهران

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:   وزیر امور خارجه آمریکا از رهبران جدید اتحادیه اروپا خواست برای مقابله با آنچه که تهدیدهای ناشی از روسیه، چین و ایران نامید، همکاری کنند.


اعتمادآنلاین| وزیر امور خارجه آمریکا از رهبران جدید اتحادیه اروپا خواست برای مقابله با آنچه که تهدیدهای ناشی از روسیه، چین و ایران نامید، همکاری کنند.

 

این خواسته آمریکا درحالی مطرح می شود که «جوزپ بورل» مسئول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا دوشنبه شب در نشستی در پارلمان اروپا با اشاره به توافق برجام میان ایران و پنج قدرت جهانی گفت: باید این توافق را برای دفاع از منافع و امنیت خود حفظ کنیم و از رویدادهای بدتر اجتناب کنیم.

 

مایک پمپئو با صدور بیانیه‌ای به اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، «جوزپ بورل» نماینده عالی سیاست خارجی اروپا و «شارل میشل» رئیس شورای اروپا تبریک گفت و افزود: آمریکا منتظر همکاری با تیم جدید رهبری اتحادیه اروپا همسو با پارلمان اروپا، «دیوید ساسولی» رئیس آن و دولت‌های عضو اتحادیه اروپایی است تا اهداف مشترکمان را به پیش ببریم.

 

او این اهداف مشترک را شامل تقویت روابط تجاری، ارتقای استقلال انرژی اروپایی و مقابله با چالش‌های مشترک امنیت و ارزش‌های دموکراتیک‌شان دانست که تهدیدهای ناشی از روسیه، حزب کمونیست چین و ایران را هم دربر می گیرد.

 

وزیر خارجه آمریکا ادامه داد: ایالات متحده و اتحادیه اروپا با همکاری یکدیگر نیرویی برای خیرخواهی در جهان هستند. ما مشتاقانه امیدواریم که به تقویت این دوستی و همکاری‌ها با شرکای فراآتلانتیک به منظور اطمینان یافتن از آینده‌ای صلح‌آمیز و موفق برای شهروندان خود، ادامه دهیم.

 

منبع: جماران

کلید واژه ها: آمریکا اروپا فشار به ایران وقایع اتفاقیه فشار آمریکا به اروپا خروج ترامپ از برجام


نظر شما :