لیبرمن اولین قربانی انتقام مقاومت

۲۳ آبان ۱۳۹۷ | ۱۷:۲۸ کد : ۸۴۶ بین الملل
سامی ابوزهری سخنگوی رسمی جنبش حماس به اخبار منتشر شده درخصوص استعفای آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد و گفت: استعفای لیبرمن به نوعی اذعان به شکست و ناتوانی در مقابله با مقاومت فلسطین به شمار می رود.
لیبرمن اولین قربانی انتقام مقاومت

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیهگویا تبعات موشک باران اسرائیل از سوی گروه های فلسطینی برای رژیم صهیونیستی بسیار سنگین بوده چون موجب تشدید اختلافات در کابینه این رژیم و استعفای وزیر جنگ آن شده است.

 

در پی موشک باران اسرائیل از سوی گروه های فلسطینی در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی، و ناکارآمدی گنبد آهنین در رهیگری این موشک ها، سران تل آویو به ناچار با غزه اعلام آتش بس کردند .

 

اعلام آتش بس با غزه خشم گروه های افراطی در سرزمین های اشغالی را برانگیختته بطوریکه «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و از راست گرایان افراطی آن، با اعلام مخالفت با این آتش بس استعفای خود را از کابینه اعلام و خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد.

 

سامی ابوزهری سخنگوی رسمی جنبش حماس به اخبار منتشر شده درخصوص استعفای آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد و گفت: استعفای لیبرمن به نوعی اذعان به شکست و ناتوانی در مقابله با مقاومت فلسطین به شمار می رود.

 

«یوسی یهوشع» تحلیلگر صهیونیست در سخنانی به شکست تل آویو در غزه اذعان کرد و گفت: حماس بیش از ۴۰۰ موشک و راکت به اهداف اسرائیلی شلیک کرد و به هدف خود رسید.

 

این تحلیلگر صهیونیست همچنین تأکید کرد که تل آویو با موافقت با آتش بس در غزه، بر شکست بزرگ خود در این منطقه صحه گذاشت. حملات موشکی و راکتی حماس به مواضع اسرائیل یکی از بی سابقه ترین و شدیدترین حملات بود.

این وضعیت در حالی است که پیشتر خبرهایی درباره وجود اختلاف در میان اعضای کابینه رژیم صهیونیستی در خصوص نحوره برخورد با فلسطینی ها منتشر شده بود و برخی رسانه ها نیز با صراحت از مشاجره لیبرمن و «نفتالی بنت» در این رابطه خبر داده بودند.

 

چندی پیش نیز جروزالیم پست در خصوص بروز شکاف در کابینه رژیم صهیونیستی نوشته بود: جدال در داخل کابینه امنیتی بنیامین نتانیاهو بر سر سیاست های آن در خصوص نوارغزه، به دلیل تقابل «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ و نفتالی بنت وزیر آموزش، نمود بیشتری یافته است.

 

جدال میان بنت و لیبرمن که هر دو برای تصاحب رای راستگرایان اسرائیل تلاش می کنند پس از آنکه بنت، سیاست های لیبرمن را شکست خورده خواند شدت گرفته است.

 

به گفته بنت، سیاست های لیبرمن موجب شده تا امنیت افرادی که در جنوب سرزمین های اشغالی زندگی  می کنند به خطر بیفتد.

 

در پاسخ به این اظهارات بنت، لیبرمن در گفتگو با رادیو ارتش اسرائیل گفت: بنت مرا مقصر هرچیزی می داند از جمله گرمایش زمین و شکست تیم بارسلونا. بنت حاضر است برای کسب رای بیشتر هم سیستم آموزشی و هم امنیت ما را بهم بزند.

 

به گفته لیبرمن، بنت با این اظهارات یک کمپین انتخاباتی راه انداخته است.

 

در پاسخ به این اظهارات لیبرمن، بنت نیز ساکت نمانده و گفته است: انتظار داشتم لیبرمن به جای حمله به من به حماس حمله کند. سیاست های لیبرمن علیه حماس، ضعیف و چپ هستند. او دارد تمامی کابینه را به جناح چپ سوق می دهد و این در حالی است که حماس روز به روز بی پرواتر می شود.

 

بنت در ادامه گفت: مدت ها است که می گویم به سوی هر کسی که اقدام به ارسال بالون به سمت اسرائیل می کند شلیک کنید و با آنها همانند تروریست ها برخورد کنید نه اینکه با آنها به عنوان کودکان بیگناه برخورد کنید.

 

نکته مهم در خصوص وضعیت حاکم بر کابینه رژیم صهیونیستی آنکه بعد از استعفای لیبرمن، نتانیاهو به غیر از پست نخست وزیری عملا عهده دار مسئولیت سه وزاتخانه دیگر (خارجه، بهداشت و وزارت جنگ) است و همین امر احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام در سرزمین های اشغالی را قوت می بخشد انتخاباتی که شاید به حضور نتانیاهو در قدرت پایان بدهد.

کلید واژه ها: استعفا رژیم صهیونیستی لیبرمن


نظر شما :