حضور نمایشی آبراهم در خلیج فارس

۰۷ آذر ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۸ کد : ۸۳۸۱ اصلی بین الملل
اکنون آمریکایی ها دوران افول خود را در منطقه می گذرانند و همچون انگلیسی ها که مجبور به ترک منطقه ما پس از سال ها حضور سلطه طلبانه شده بودند، آمریکایی ها هم ناگزیر از منطقه خارج خواهند شد.
حضور نمایشی آبراهم در خلیج فارس

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش گفت: برای درک بهتر پوشالی بودن کارهای نمایشی آمریکایی ها باید زمانی را که نفتکش متخلف انگلیسی به دست رزمندگان نیروی دریایی سپاه توقیف شد را یادآوری کنم که آمریکایی ها و هم پیمانان آنها جرات هیچ اقدامی علیه ایران را نداشتند.

به گزارش نامه نیوز، امیر دریادار حمزه علی کاویانی معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره خبرهای منتشره پیرامون آمدن ناو هواپیمابر آبراهام لینکن به منطقه عنوان کرد: همین ناو پس از آنکه غیورمردان نیروهای مسلح پهپاد جاسوسی آمریکایی ها را سرنگون کردند با سر و صدای فراوان راهی منطقه شد، اما برخلاف جنجال های رسانه ای در حدود هفتصد مایلی آب های سرزمینی ما توقف کرده و جرات نزدیک شدن به مرزهای آبی ما را نداشت.

امیر دریادار کاویانی ادامه داد: اکنون آمریکایی ها دوران افول خود را در منطقه می گذرانند و همچون انگلیسی ها که مجبور به ترک منطقه ما پس از سال ها حضور سلطه طلبانه شده بودند، آمریکایی ها هم ناگزیر از منطقه خارج خواهند شد.

دریادار کاویانی خاطرنشان کرد: چه در منطقه شمال خلیج فارس که حوزه ماموریتی اصلی برادران عزیزمان در نیروی دریایی سپاه بوده و چه در حوزه سواحل دریای عمان که حوزه ماموریتی نیروی دریایی راهبردی ارتش است، نیروهای مسلح با هوشیاری و قدرت تمام از منافع ملی پاسداری کرده و هر کدام پشتیبان دیگری هستند.

معاون هماهنگ کننده نداجا برخی حوادث پیش آمده در منطقه را یادآور شد و خاطرنشان کرد: برای درک بهتر پوشالی بودن کارهای نمایشی آمریکایی ها باید زمانی را که نفتکش متخلف انگلیسی به دست رزمندگان نیروی دریایی سپاه توقیف شد را یادآوری کنم که آمریکایی ها و هم پیمانان آنها جرات هیچ اقدامی علیه ایران را نداشتند از این رو می‌توان نتیجه گرفت حضور ناو آبراهام لینکن در منطقه تنها یک اقدام نمایشی است.

معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش درباره پیشرفت در توسعه و آبادانی سواحل دریای عمان موسوم به «مکران» گفت: از سال 86 با ابلاغ مقام معظم فرماندهی کل قوا این سواحل با دو هدف توسعه و امنیت در اختیار نیروی دریایی ارتش قرار گرفت تا این مناطق را آباد کند.

امیر دریادار کاویانی به کارهای انجام شده در این منطقه اشاره کرد و افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری نیروی دریایی را علمدار توسعه و پیشرفت سواحل مکران نامیده اند، ما به منظور بهره‌گیری از ظرفیت های اقتصادی و افزایش اقتدار هرچه بیشتر دریای خود کار عمران و آبادانی سواحل مکران را شروع کردیم. اکنون این مناطق (با همکاری ظرفیت های محلی) از این دیدگاه قابل قیاس با ده سال گذشته نیست و پیشرفت های شگرفی در آن انجام گرفته است.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش از برگزاری رزمایش‌های مشترک در آینده نزدیک با دیگر کشورها خبر داد و گفت: به زودی در منطقه جنوب شرقی و سواحل دریای عمان و شمال اقیانوس هند رزمایش مشترک خود را با کشورهای روسیه و چین برگزار خواهیم کرد.

وی این کار را در راستای توسعه دیپلماسی دریایی و نظامی خواند و افزود: هدف تعامل هر چه بیشتر با کشورهای دوست و هم پیمان در عرصه دریاست.

امیر کاویانی همچنین از برگزاری رزمایش مشترک دریایی میان کشورهای حاشیه اقیانوس هند « IONS » در آینده ای نزدیک در همین منطقه خبر داد.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش با اشاره به راهبردی خواندن این نیرو از سوی فرماندهی معظم کل قوا عنوان کرد: بر همین اساس برای دفاع از منافع جمهوری اسلامی ایران ناوگروه‌های ما در مناطق دوردست و آب‌های آزاد بین‌المللی حضور پیدا کرده‌اند که این در راستای تحقق عنوان "راهبردی" برای نداجا از سوی فرمانده معظم کل قواست.

دریادار کاویانی در همین رابطه ادامه داد: اکنون با هدف دفاع از منافع دریایی ایران شصت و چهارمین ناوگروه نیروی دریایی در آب های آزاد بین المللی حضور دارد.

وی مقابله با دزدی دریایی را از مهمترین اهداف حضور نیروی دریایی در آب های بین المللی خواند و خاطرنشان کرد : از زمانی که پدیده شوم دزدی دریایی در شمال اقیانوس هند؛ خلیج عدن و بابل المندب به وجود آمد نیروی دریایی برای حفاظت از کشتی های ایرانی در این مناطق حضور پیدا کرد.

وی دستاوردهای این حضور را نیز به صورت خلاصه برشمرد و یادآور شد: علاوه بر مقابله با دزدان دریایی که کشتی های تجاری ایرانی را مورد تهدید قرار می دادند نیروی دریایی در کمک به دیگر کشورها هم موفقیت های خوبی را داشته که دستگیری دزدان دریایی کشتی تجاری چینی از جمله آنهاست.

معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش با اشاره به دوران دفاع مقدس هم گفت: با وجود آنکه تمام تجهیزات ما در دوران رژیم گذشته از خارج تامین می شد، اما کارکنان غیور و تلاشگر نیروی دریایی با همت و توان خود تمامی این تجهیزات را دوران دفاع مقدس سرپا نگه می داشتند به گونه ای که 67 روز پس از آغاز جنگ با همین تجهیزات به مصاف دشمن بعثی رفته و ضمن تحکیم سیادت دریایی ایران در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز و تامین خطوط مواسلاتی کشتیرانی جمهوری اسلامی نیروی دریای عراق را تا پایان جنگ از عرصه میدانی خارج کردند.

وی در پایان رشادت‌های رزمندگان نیروی دریایی را در سایر میدان ها یادآور شد و یادآور شد: فراموش نمی کنیم حضور تکاوران گردان تفنگداران دریایی خرمشهر را که با وجود ادعاهای صدام مبنی بر تصرف چند روزه آبادان و خرمشهر این رزمندگان در کنار نیروهای مردمی و سایر نیروهای مسلح 34 روز جانانه مانع از سقوط خرمشهر عزیز شدند، همین رویه در سایر نقاط جبهه ها نیز وجود داشت.

کلید واژه ها: آبراهام ناو آبراهام خلیج فارس


نظر شما :