اوباما در برابر سندرز درکنار بایدن

۰۶ آذر ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۲ کد : ۸۳۵۷ اصلی دیپلماسی
یکی از مشاوران نزدیک به اوباما به پولتیکو گفت که نمی‌تواند تأیید کند که آیا اوباما مقابل پیروزی سندرز خواهد ایستاد یا خیر.
اوباما در برابر سندرز درکنار بایدن

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  رئیس‌جمهور سابق آمریکا در یک جمع خصوصی گفته اگر احساس کند، «برنی سندرز»، در آستانه کسب کاندیداتوری دموکرات‌ها در انتخابات 2020 آمریکا است، مانع آن خواهد شد.
| «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در یک جمع خصوصی اعلام کرد اگر احساس کند سناتور «برنی سندرز» در آستانه پیروزی و کسب کاندیداتوری دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا قرار دارد، برای جلوگیری از این امر وارد عمل خواهد شد.


 

مشاور اوباما گفت: «او مستقیماً چنین چیزی را نگفته است. تنها دلیلی که در این خصوص تردید دارم این است، که اگر برنی (بعنوان کاندیدای دموکرات‌ها) پیروز شود، فکر می‌کنم شاید همه ما باید چیزی در این خصوص بگوییم اما فکر نمی‌کنم چنین چیزی (پیروزی سندرز) محتمل باشد. چنین اتفاقی نخواهد افتاد».

 

اوباما در تمامی دوران مبارزات انتخاباتی سکوت پیشه کرده است و هیچ حرفی در خصوص کاندیدایی که از حزب دموکرات مورد حمایت قرار می‌دهد، مطرح نکرده است.

 

یکی از مشاوران اوباما در این خصوص خصوص گفت: «حتی تصور اینکه تاچه اندازه حرف زدن وی (اوباما) برایش بد است، را نمی‌کنم».

 

پولتیکو در گزارش خود همچنین روابط اوباما و «الیزابت وارن» دیگر کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا را بسیار پیچیده توصیف کرد. ستاد انتخاباتی سندرز و وارن تاکنون به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.

 

برخی شواهد حکایت از آن دارند که اوباما در انتخابات 2020 حامی «جو بایدن»، معاون سابق خود است. 

 

منبع: فارس

کلید واژه ها: اوباما سندر بایدن اوباما و سندرز وقایع اتفاقیه


نظر شما :