اختلاف وجه واریزی در کمک‌های حمایتی خانوارها

۰۴ آذر ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۰ کد : ۸۲۹۷ اصلی آخرین اخبار
در حالی انتظار وجود داشت که طبق اعلام، ۶۰ میلیون نفر در گروه‌های هدف مبالغ را دریافت کنند که گزارش‌های دریافتی نشان داد در بین دریافت‌کنندگان، واریزی بر اساس مبالغ اعلامی نیست. به عنوان نمونه خانوار سه نفره می‌گوید ۱۰۳ هزار تومان دریافتی داشته در حالی که باید این رقم ۱۳۸ هزار تومان باشد

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:      در جریان واریز کمک‌های حمایتی دولت برای جبران آسیب ناشی از افزایش قیمت بنزین و برگشت یارانه این بخش به مردم، قرارشد تا 60 میلیون نفر در قالب حدود 19 میلیون خانوارمشمول این طرح شوند.

 

اما رقم مشخصی به ازای هر نفر تعیین نشد بلکه به تناسب اعضای خانوار مبالغی اعلام شد که پرداخت شود. بر این اساس برای خانوارهای تک‌نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار تومان، سه نفره 138 هزار تومان، چهارنفره 172 هزار تومان و پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان تعیین شد.

 

به هر صورت طی سه مرحله پرداختی‌ها انجام شد که روز شنبه(دوم آذر) مرحله آخر آن در ماه جاری بود.

 

در حالی انتظار وجود داشت که طبق اعلام، 60 میلیون نفر در گروه‌های هدف مبالغ را دریافت کنند که گزارش‌های دریافتی نشان داد در بین دریافت‌کنندگان، واریزی بر اساس مبالغ اعلامی نیست. به عنوان نمونه خانوار سه نفره می‌گوید 103 هزار تومان دریافتی داشته در حالی که باید این رقم 138 هزار تومان باشد یا در مورد خانوارهای با تعداد بالاتر نیز این اتفاق افتاق افتاده و کمتر از حد تعریف شده واریز شده است.

 

این تناقض در پرداخت در حالی وجود دارد که باید وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به عنوان مسئول شناسایی گروه‌هدف و اعلام آن برای دریافت در این رابطه پاسخگو باشد و توضیح ارائه کند، ولی تاکنون اطلاعاتی دراین رابطه دریافت نشده است که مبنای پرداخت و تعیین رقم آن در خانوارها بر چه اساسی بوده است.

 

در صورتیکه پرداختی به تعداد اعلام شده 60 میلیونی نیز از سوی دستگاه‌های مربوطه شفاف نشده است و بعد از واریز سه مرحله اول مشخص شد که برخی خانوارهایی که گفته شده بود جزو گروه‌های هدف هستند دریافتی نداشتند، از جمله زنان سرپرست خانوار، معلمان و بازنشستگان.

 

در هر صورت افراد معترض به عدم واریز کمک حمایتی می‌توانند شماره ملی سرپرست خانوار خود را  به کد دستوری #6369* ارسال کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

 

منبع: ایسنا

کلید واژه ها: یارانه یارانه نقدی وقایع اتفاقیه اختلاف در پرداخت یارانه اخلال در میزان پرداختی یارانه طرح معیشتی


( ۱ )

نظر شما :