افزایش قیمت بنزین و رشد دست مزدها

۰۴ آذر ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۹ کد : ۸۲۸۵ اصلی جامـــعه
میرزایی گفت: دولت منابعی برای افزایش حقوق کارگران و کارمندان متناسب با نرخ تورم دارد، اما باید بررسی شود. دولت باید پیشنهادش را برای افزایش حقوق‌ها اعلام کند که تاکنون پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی را اعلام کرده است.
افزایش قیمت بنزین و رشد دست مزدها

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  جلال میرزایی، نماینده ایلام و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین، با اشاره به اینکه دولت باید به جوانانی که شغلی برای آنها فراهم نشده مستمری بدهد، گفت: اگر منابع دولت یاری کند، نه تنها حقوق کارمندان و کارگران باید متناسب با نرخ تورم اضافه شود بلکه باید به جوانانی که نمی‌توانیم برای آنها فرصت شغلی فراهم کنیم بیمه بیکاری بدهیم یا مستمری برایشان برقرار کنیم.

 

او ادامه داد: باید در اینکه بدون توجه به جامعه جوان بخواهیم به برخی از خانواده‌ها مبلغی بدهیم بازنگری کنیم.

 

این نماینده مجلس در مورد میزان افزایش حقوق کارگران و کارمندان تاکید کرد: آقای نوبخت اعلام کرد حقوق کارمندان 20 درصد افزایش پیدا می‌کند، اما با توجه به شرایط موجود، اگر فضای فعلی مدیریت نشود و افزایش بیشتری در قیمت کالا و خدمات داشته باشیم، باید درصد افزایش حقوق‌ها بیشتر باشد.

 

دولت می‌تواند متناسب با نرخ تورم حقوق کارگران و کارمندان را افزایش دهد
 

میرزایی گفت: دولت منابعی برای افزایش حقوق کارگران و کارمندان متناسب با نرخ تورم دارد، اما باید بررسی شود. دولت باید پیشنهادش را برای افزایش حقوق‌ها اعلام کند که تاکنون پیشنهاد افزایش 20 درصدی را اعلام کرده است. اگر با توجه به شرایط روزهای اخیر درصد افزایش نرخ حقوق‌ها افزایش نیابد، مجلس می‌تواند هنگام بررسی لایحه بودجه درصدی به افزایش حقوق کارمندان اضافه کند.

کلید واژه ها: مزدافزایش حقوقتورم و افزایش حقوقبنزین و افزایش حقوقوقایع اتفاقیه


( ۱ )

نظر شما :