افزایش قیمت خودوری گاز سوز و هیبریدی

۰۴ آذر ۱۳۹۸ | ۰۸:۴۵ کد : ۸۲۸۲ اصلی اقــتــصــادی
  عضو اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه‌داران اتومبیل در خصوص آخرین وضعیت خودروهای گازسوز گفت: پس از تغییرات قیمت و سهمیه‌بندی بنزین قیمت خودروهای گازسوز از ۷ تا ۱۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد. همچنین قیمت خودروهای هیبریدی نیز از ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون افزایش داشت که به نظر می‌رسد این افزایش بیشتر به لحاظ روانی بوده است.
افزایش قیمت خودوری گاز سوز و هیبریدی

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:   علی‌رضا پورحسنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص آخرین وضعیت بازار خودرو گفت: در 10 روز اخیر بازار روند افزایشی داشته و از اوایل هفته گذشته که قیمت ارز افزایش یافت، شتاب افزایشی قیمت‌ها بیش از گذشته شد. اما در هفته جاری قیمت بیشتر خودروها ثابت مانده و برخی خودروها نیز روند کاهشی به خود گرفته است.
 
وی در خصوص اثرات افزایش قیمت بنزین بر روی خودروهای داخلی و خارجی گفت: تا پیش از اعلام ناگهانی قیمت جدید بنزین و سهمیه‌بندی آن، شاهد یک شیب ملایم افزایش قیمت بودیم که علت اصلی آن نیز عرضه کم از سوی خودروسازها و تعویق تعهدات آنها بود. در کنار این عوامل افزایش و سهمیه‌بندی بنزین سبب شد که شاهد یک جهش قیمتی در بازار خودرو باشیم.
 
عضو اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه‌داران اتومبیل در خصوص آخرین وضعیت خودروهای گازسوز گفت: پس از تغییرات قیمت و سهمیه‌بندی بنزین قیمت خودروهای گازسوز از 7 تا 10 میلیون تومان افزایش پیدا کرد. همچنین قیمت خودروهای هیبریدی نیز از 100 تا 150 میلیون افزایش داشت که به نظر می‌رسد این افزایش بیشتر به لحاظ روانی بوده است.
 
پورحسنی تصریح کرد: اگر تغییری در میزان عرضه خودرو رخ ندهد وضعیت قیمت‌ها به همین گونه باقی خواهد ماند.
 
قیمت برخی خودروها در روز دوشنبه به شرح زیر است:
 
پژو 405 بنزینی              85 میلیون تومان
 
پژو 405 گازسوز            95 میلیون تومان
 
پراید 131                     50 میلیون تومان
 
پراید 111                   52 میلیون و پانصد هزار تومان
 
ساندرو استپ وی     210 میلیون تومان
 
ساندرو اتومات        200 میلیون تومان
 
سراتو                    315 میلیون تومان
 
تیبا                        58 میلیون تومان
 
تیبا 2                   62 میلیون و پانصد هزار تومان

کلید واژه ها: گرانی خودرو وقایع اتفاقیه خودرو هیبریدی خودروی گازی


نظر شما :