کرمانشاه محور رایزنی های اقتصادی ایران و عراق

۲۸ آبان ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۶ کد : ۸۱۲۷ اصلی اقــتــصــادی
سفر قریب الوقوع  هیأت تجاری استان حلبچه به استان کرمانشاه و بررسی زمینه‌های همکاری های اقتصادی
کرمانشاه محور رایزنی های اقتصادی ایران و عراق

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  «مهدی شوشتری» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه، روز دوشنبه ۲۷ آذر ماه در محل سرکنسولگری، با «توفیق آزاد» استاندار حلبچه ملاقات کرد. 
در این ملاقات که معاون استاندار و فرماندار حلبچه نیز حضور داشتند، در خصوص توسعه روابط بین استان حلبچه با استان‌های مرزی جمهوری اسلامی ایران و نتایج سفر اخیر استاندار کرمانشاه به حلبچه و پیگیری توافقات صورت گرفته در این سفر، بحث و تبادل نظر شد.
به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، شوشتری با اشاره به درد و رنج مردم حلبچه و همراهی مردم و دولت ایران در دوران‌های سخت با مردم اقلیم کردستان و حلبچه، اطمینان داد که این همراهی در دوران شکوفایی و توسعه استان حلبچه بیش از پیش خواهد بود.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران بر آمادگی تجار و بازرگانان و شرکت‌های فنی و مهندسی ایران برای تقویت همکاری‌های تجاری و مشارکت در پروژه‌های عمرانی حلبچه تاکید کرد.
استاندار حلبچه متقابلا ضمن قدردانی از نقش بارز مردم و دولت ایران در کمک به مردم حلبچه، برای توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران در ابعاد مختلف اعلام آمادگی کرد و خواستار فعال‌تر شدن بازارچه‌های مرزی بین استان حلبچه با ایران شد.

سفر قریب الوقوع  هیأت تجاری استان حلبچه به استان کرمانشاه و بررسی زمینه‌های همکاری در حوزه کشاورزی و دفع آفات و آموزش، از دیگر موضوعات مطروحه در این دیدار بود.

کلید واژه ها: ایران و عراق تجارت ایران و عراق کرمانشاه و حلبچه بازار مرزی ایران و عراق توسعه اقتصادی همکاری ایران و عراق


نظر شما :