ائتلاف اصولگرایان و سهم خواهی پایداری

۲۵ آبان ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۱ کد : ۸۰۳۴ اصلی سیاسی
چمران گفت:برخلاف سخنان اخیری که مطرح می‌شود اتفاقا در هفته‌ای که گذشت جلساتی برگزار شد که نتایج مثبتی برای شکل‌گیری وحدت در پی داشت.
ائتلاف اصولگرایان و سهم خواهی پایداری

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:   محمدناصر سقای بی‌ریا، سخنگوی جبهه پایداری اخیرا گفته است که دیگر کاری با اصولگرایی نداریم: «زمان گفتمان اصول‌گرایی اندکی منسوخ شده و اکنون گفتمان  نیروهای انقلاب مطرح است لذا جبهه پایداری اساسا کاری با اصول‌گرایی ندارد؛ هر شخصی ارزش‌های انقلابی را قبول داشته باشد ما نیز او را قبول داریم. البته ابن بدین معنا نیست که اصول‌گرایی را قبول نداشته یا رد کنیم؛ ما نمی‌گوییم آن‌ها نباید باشند بلکه آن‌ها را می‌پذیریم اما مساله این است که فاصله هر دوایری تا مرکز، دور و نزدیک است. متاسفانه  برخی اصول‌گرایان در پی طرد هستند اما در پی طرد دیگری نیستیم و به دنبال تعامل هستیم».

پیش از این نیز مجتبی آقاتهرانی، دبیرکل جبهه پایداری گفته بود: «این چه تدبیر و ائتلافی است که به ما این اجازه را بدهد که بنشینیم و چون قبل، بار دیگر هم همان راه را برویم که نتیجه‌اش این باشد؟ بد نیست اشاره کنم، به ائتلافی که هدفش باختن باشد وارد نخواهیم شد و نیز ائتلافی که در آن سهم‌خواهی هدف باشد و یا از قبل منتخبش معین شده باشد و یا کار به شکل پدرسالارانه باشد ورود نخواهیم کرد. به این جمع‌بندی‌ها دقت کنید تا به نتیجه برسیم».

از اظهارات اخیر نیروهای پایداری به نظر می‌رسد که آنها دیگر تحت هیچ شرایطی قصد به وحدت رسیدن با دیگر اصولگرایان را ندارند و نه‌تنها بنای ائتلاف از سخنان آنها احساس نمی‌شود بلکه ایشان گویا قصد عبور از فرم اصولگرایی را هم در سر دارند؛ موضوعی که برخی آن را تحت عنوان جریان سوم شناسایی می‌کنند.

مهدی چمران در پاسخ به این پرسش که سخنان اخیر یکی از اعضای جبهه پایداری مبنی بر اینکه اصولگرایی منسوخ شده است را چگونه ارزیابی می‌کنید و آیا با این روند اصولگریان می‌توانند به وحدت برسند یا خیر، به «نامه‌نیوز» گفت: «به‌هرحال در این مسیر ممکن است برخی خود را نزدیک به جریان اصلی اصولگرایی ببینند و برای اتحاد تلاش کنند و برخی دیگر موافق وحدت نباشند و راه دیگری بروند که تصمیم با خودشان است».

او همچنین اظهار کرد: «برخلاف سخنان اخیری که مطرح می‌شود اتفاقا در هفته‌ای که گذشت جلساتی برگزار شد که نتایج مثبتی برای شکل‌گیری وحدت در پی داشت».

او در پایان درباره حضور یا عدم حضور محمدباقر قالیباف در انتخابات مجلس هم گفت: «هنوز هیچ چیزی معلوم نیست و اعلام می‌کنم بحث‌هایی که اخیرا مطرح می‌شود صرفا گمانه‌زنی است».

کلید واژه ها: چمران مهدی چمران سقای بی ریا وقایع اتفاقیه چمران و پایداری ها ائتلاف اصولگرایان پایداری ها و اصولگرایان


نظر شما :