۸ روز آلودهی تهران

۲۲ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۴ کد : ۷۹۷۹ اصلی جامـــعه
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت برای هشتمین روز پیاپی همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است و پیش‌بینی می‌شود که این شرایط تا فردا (۲۳ آبان) تداوم داشته باشد.
۸ روز آلودهی تهران

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:     بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران با تداوم وضعیت پایدار جو و آسمان غبار آلود تا صبح امروز (۲۲ آبان) و همزمان با آغاز تردد خودروها غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش پیدا می‌کند و شاخص کیفیت هوا در برخی مناطق در محدوده ناسالم قرار می‌گیرد.

به گزارش ایسنابرقراری جو آرام طی روز، پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌کند و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی می‌ماند. در ساعات پایانی امروز نیز با افزایش حجم ترافیک بر غلظت ذرات معلق افزوده می‌شود.

هر چند با افزایش نسبی سرعت باد در برخی ساعات شبانگاهی تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته می‌شود اما کاهش سرعت باد همراه با آغاز تردد خودروها در نخستین ساعات فردا (۲۳ آبان) سبب تجمع آلاینده‌ها می‌شود و کاهش کیفیت هوا و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نیست.

با افزایش نسبی میزان ناپایداری جوی در طول روز از غلظت آلاینده‌ها نسبت به روز گذشته کاسته می‌شود همچنین در اواخر وقت فردا با کاهش میزان ناپایداری و برقراری وضعیت آرام جوی تجمع ذرات معلق ناشی از تردد خودروها و به تبع آن کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست. هرچند در ساعات پایانی روز وزش باد می‌تواند سبب پراکندگی آلاینده‌ها شود.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۱۳۳ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۱۱۰ همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

انتهای پیام

کلید واژه ها: آلودگی هوا آلودگی هوای تهران کیفیت هوای تهران هوای ناسالم وقایع اتفاقیه


نظر شما :