توقف عرضه سوخت به هواپیماهای ایران در بیروت

۱۹ آبان ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۴ کد : ۷۹۷ آخرین اخبار
مقامات لبنانی گفتند، به شرکت های نفتی بین المللی فعال در فرودگاه بیروت در مورد تامین سوخت مورد نیاز ایرلاین هایی که تحت تاثیر تحریم های اخیر علیه ایران هستند هشدار داده شده است.

به نقل از دیلی استار، مقامات لبنانی گفتند، به شرکت های نفتی بین المللی فعال در فرودگاه بیروت در مورد تامین سوخت مورد نیاز ایرلاین هایی که تحت تاثیر تحریم های اخیر علیه ایران هستند هشدار داده شده است. یوسف فنیانوس سرپرست وزارت حمل و نقل لبنان در پاسخ به این سوال که آیا ایرلاین های ایرانی از توقف در فرودگاه بیروت منع خواهند شد گفت: «برای توقف؟ نه. برای سوخت گیری مجدد؟ بر اساس تحریم ها، بله.»

 

یک مقام ارشد فرودگاهی لبنان گفت، پس از وضع تحریم های واشنگتن علیه ایران در روز دوشنبه گذشته، به شرکت های نفتی بین المللی اخطار داده شده است.

 

این اقدامات بدان معناست که شرکت های مرتبط با موسسات تحت تحریم ایران، مورد مجازات قرار خواهند گرفت.

 

این مقام فرودگاهی گفت: به «برخی» از عرضه کنندگان سوخت بر اساس تصمیمات داخلی این شرکت ها اطلاع داده شده، اما فنیانوس تایید کرد که هیچ کدام از عرضه کنندگان اجازه کمک به سوخت گیری مجدد هواپیماهای تحریم شده را ندارند. فنیانوس افزود، این تصمیم «مطمئنا توسط شرکت های آنها» و نه توسط دولت لبنان اتخاذ شده است.

 

رسانه های لبنانی شرکت های منع شده از عرضه سوخت به هواپیماهای ایرانی را 4 شرکت لیکوئیگاز، کورال اویل، توتال و دبلیو اچ الفمد اعلام کردند.

 

به گفته این مقام فرودگاهی، این اقدام «در مقایسه با اقداماتی که ممکن است اتخاذ شود گام بسیار کوچکی است.»

 

مقام فرودگاهی لبنان افزود: «این تصمیم باید مورد مطالعه قرار گیرد و تصمیمی در سطح ملی و در هماهنگی با دولت اتخاذ شود.» سرپرست وزارت حمل و نقل لبنان تایید کرد که دولت «هنوز تصمیمی در این باره» که آیا تحریم های جدید آمریکا علیه ایران را اجرا کند یا نه اتخاذ نکرده است.

 

وی افزود: «(دولت لبنان) در حال بررسی تمام جوانب است. این کار اصلا آسان نیست. ما باید جنبه ها و نظرات بسیار زیادی را مورد بحث قرار دهیم.»

کلید واژه ها: سوخت شرکت های نفتی


نظر شما :