محمدغرضی در گفت‌وگو با «وقایع اتفاقیه»:

روحانی در آستانه انتخابات بر اخلاف چپ و راست می‌دمد / دمید‌ن در اختلافات برای ایجاد موج سیاسی است

۲۱ آبان ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۰ کد : ۷۹۶۲ اصلی تیتر یک
غرضی گفت: واقعیتی که در مورد دولت‌ها در ایران وجود دارد این است که راست نمی‌توانند ملت را نگاه ‌دارند و چپ‌ها نیز نمی تواند نگهدار دولت باشد. از مشروطه تاکنون به همین شکل بوده و هیچ دولتی توانایی اینکه بتواند رضایت مردم را در طول۱۰۰ سال اخیر به دست آورد را نداشته است.
روحانی در آستانه انتخابات بر اخلاف چپ و راست می‌دمد / دمید‌ن در اختلافات برای ایجاد موج سیاسی است

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران در دو سفر اخیر خود به یزد و کرمان بر عدم تسلط تندروها بر منافع ملی تأکید دارد. او تلاش دارد تا در دمادم انتخابات شرایط کشور را چنان از نظر سیاسی تغییر دهد که مجلس آینده با حضور مردم پای صندوق‌ها به دست تندروها نیفتد تا بتواندماه‌های باقی‌مانده از ریاست جمهوری خود را از گزند تندروهای مجلس در امان نگاه دارد. در این‌ارتباط «وقایع اتفاقیه» با محمد غرضی ، فعال سیاسی به گفت و گو پرداخته که در ادامه می‌خوانید


* روحانی نیازی به رای مردم ندارد


 حسن روحانی دو سال مانده به پایان  دوره حضورش در سمت قوه مجریه در این اندیشه است که از حضور تندروها در مجلس جلوگیری کند. این در حالی است که وی با عملکرد مناسب‌تر خود می توانست به‌صورت واقعی به اهدافی که اکنون دنبال می‌کند، دست یابد اما اکنون در اندیشه ایجاد تحول در فضای سیاسی به نفع خود و دولت است. روحانی در آستانه انتخابات براخلاف چپ و راست می‌دمد. این دمید‌ن در اختلافات برای ایجاد موج سیاسی است.

 

*  راست و چپ در زمین بازی سیاست 


 واقعیتی که در مورد دولت‌ها در ایران وجود دارد این است که راست  نمی‌توانند ملت را نگاه ‌دارند و چپ‌ها نیز نمی تواند نگهدار دولت باشد. از مشروطه تاکنون به همین شکل بوده و هیچ دولتی توانایی اینکه بتواند رضایت مردم را در طول100 سال اخیر به دست آورد را نداشته است.


* نیازمند توافق بین جناح‌ها برای عبور مشکلات


اکنون روحانی نیازی به رای مردم ندارد اما  با این‌وجود بر اختلافات سیاسی می‌افزایند تا بتوانند نظر بیشتری از مردم را به خود جلب کنند.  این شرایط نیز ادامه خواهد یافت تا اینکه نسلی عاقل ،اختلافات سیاسی را کنار گذاشته و جامعه از حاکمیت یک پارچه برخوردار شود تا چپ‌ها راست‌ها نتوانند جامعه را به سمت اهداف خود بکشاند. 


* تلاش اصلاح‌طلبان برای پیروزی در دو انتخابات


اکنون جناح چپ فارغ از طیف‌بندی‌های سیاسی قصد دارد میراث‌خوار انتخابات بعدی باشد حتی اگر در انتخابات مجلس در اقلیت قرار گیرد، در دوره بعدی یعنی در انتخابات ریاست جمهوری تلاش خواهند کرد که رئیس‌جمهوری نزدیک به اهداف و آرمان‌های خود را به پیروزی برسانند.


* امتیاز طلب‌های  و معیشت مردم


 نوع اداره دولت‌ها نهم و دهم موجب شد که بدون تلاش دولت در اختیار جناح چپ قرار بگیرد. اکنون نیز دولت مدنظر جناح چپ بر مشکلات  اقتصادی مردم به ‌خصوص فقرا افزوده است. در صدسال اخیر همواره امتیاز طلب‌ها پرقدرت شده و اکنون ثروت‌های هزاراران میلیارد تومانی را  در دست دارند. امتیاز طلب‌ها اعم از چپ و راست‌بر خون شهدا راه می‌روند.

تنظیم: احسان اسقایی

کلید واژه ها: حسن روحانی اعتراض حسن روحانی شور و حرارت روحانی انتخابات چپ و راست وقایع اتفاقیه


نظر شما :