هندی‌ها برای برقی کردن قطار تبریز- تهران اعلام آمادگی کرده‌اند

۱۵ آبان ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۸ کد : ۷۷۹۷ اصلی آخرین اخبار
جواد رحمتی، اظهار داشت : اگر سرمایه گذاران هندی ریسک سرمایه گذاری رد برقی کردن قطار تبریز- تهران را قبول کنند حاضر هستیم به صورت بی او تی (ساخت، بهره برداری و انتقال) با آن‌ها همکاری کنیم.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‎شرقی گفت: سرمایه گذاران هندی با حضور در نمایشگاه رینوتکس آمادگی خود را برای سرمایه‎گذاری در طرح‎های ریلی به ویژه پروژه برقی کردن قطار تبریز- تهران اعلام کردند. 

جواد رحمتی، افزود: اگر  سرمایه گذاران هندی ریسک سرمایه گذاری رد برقی کردن قطار تبریز- تهران  را قبول کنند حاضر هستیم به صورت بی او تی (ساخت، بهره برداری و انتقال) با آن‌ها همکاری کنیم.

 

او با اشاره به تفاوت قطار پیشنهادی این سرمایه گذاران با قطار فعلی این خط گفت: این قطار سرعت بالای 250 کیلومتر خواهد داشت و در این صورت مسیر تهران تا تبریز در کمتر از 3 ساعت طی خواهد شد.

 

رحمتی با بیان اینکه از تمامی سرمایه گذاری‌ها در استان حمایت می‌کنیم، اظهار داشت: اطلاعی از کم و کیف برآورد اقتصادی این سرمایه گذاران ندارم و باید مطالعات اقتصادی لازم در این خصوص انجام و در جلسه‌ای تخصصی‌تر درخواست آن‌ها مطالعه شود.

 

او  تاکید کرد: توان مالی سرمایه گذاران خارجی از سوی وزارت امور خارجه مورد بررسی قرا می‌گیرد و این سرمایه گذاران هندی تاییدیه‌های اولیه را دریافت کرده اند.

 

هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس) 13 تا 17 آبان ماه جاری از ساعت 15 تا 21 در نمایشگاه بین المللی تبریز در حال برگزاری است.

 

منبع: ایرنا 

کلید واژه ها: جواد رحیمی سرمایه گذاری هندی ها بر روی راه اهن قطار قطار برقی قطار برقی تهران تبریز


نظر شما :