استقلال، همچنان ناکام، همچنان بدشانس

۱۵ آبان ۱۳۹۷ | ۰۰:۳۲ کد : ۷۷۹ ورزشی
تساوی خارج از خانه مقابل تیمی که تنها یک برد در فصل جاری کسب کرده، بدون شک نتیجه نامطلوب برای استقلال محسوب می‌شود.
استقلال، همچنان ناکام، همچنان بدشانس

✍️ حاتم شیرعلی‌زاده

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: بازی مقابل ماشین سازی که فقط یک برد در کارنامه دارد، فرصت مناسبی برای استقلال بود تا از غم حذف از جام حذفی بیرون بیاید و ناکامی این فصل را تا حدودی به فراموشی بسپارد، اما عملکرد نه چندان خوب بازیکنان باعث شد آبی‌پوشان پایتخت با یک امتیاز تبریز را ترک کرده و به تهران بازگردند. حالا تیم وینفرد شفر با 2 بازی بیشتر نسبت به پرسپولیس و داشتن 2 امتیاز کمتر نسبت به رقیب سنتی در رده ششم ایستاده و این همان چیزی است که هواداران استقلال را به شدت آزاد می‌دهد.


تساوی خارج از خانه نتیجه بدی نیست

 


وینفرد شفر سرمربی استقلال که تیمش این فصل شرایط خوبی ندارد، پس از این تساوی گفت: «در نیمه اول یک موقعیت خوب داشتیم تا بازی را یک بر صفر کنیم. پاس خوبی هم مهدی قائدی به صیادمنش و تبریزی داد، اما بدشانس بودیم. علی کریمی که بازیکن خوب ماست، دچار مصدومیت شد و امیدوارم زانویش دچار شکستگی نشده باشد. ما در نیمه نخست موقعیتی از دست دادیم تا حریف صاحب موقعیت شود که البته مهدی رحمتی واکنش خوبی داشت. ما پاس‌های زیادی دادیم، اما پاس‌های آخرمان خوب نبود. پژمان منتظری یکی از لیدرهای ماست که چند هفته او را در اختیار نداریم. با توجه به مصدومیت بازیکنانی چون منتظری، علی کریمی و محرومیت وریا غفوری، این نتیجه تساوی صفر - صفر قابل قبول بود».


هیچ فردی بزرگتر از استقلال نیست

 


سرمربی آبی‌پوشان به نکته‌ای اشاره کرد که این روزها برای استقلال حاشیه‌ساز بوده است. او گفت: «در باشگاه ما، استقلال بزرگ‌ترین مسئله است و هیچ فرد و شخصی از استقلال بزرگ‌تر نیست. نمی‌دانم در تهران این حرف‌های من را می‌فهمند یا نه. فوتبال ریاضی نیست که معادله بگذارید و از آن نتیجه بگیرید. در جریان بازی و در صحنه‌ای، دو مدافع ما در میدان حریف بودند، اما به یکباره دیدیم که مهاجم ماشین‌سازی در زمین‌مان حضور پیدا کرد. باید بیشتر کار کنیم تا به شرایط بهتری برسیم».


ستاره‌ای به نام رحمتی

 


محمدرضا مهاجری، سرمربی ماشین سازی هم عامل این تساوی را درخشش مهدی رحمتی دروازه‌بان استقلال دانست و گفت: «ما چهار موقعیت گل داشتیم و می‌توانستیم برنده باشیم و قدر فرصت‌های‌مان را ندانستیم. نمی‌شود کتمان کرد که امروز سیدمهدی رحمتی ستاره میدان بود و باید به او خسته نباشید گفت. رحمتی یک تنه مقابل تیم ماشین‌سازی قرار گرفت و در برخی صحنه‌‌ها بدشانس بودیم که به گل نرسیدیم. اگر می‌توانستیم بازی را ببریم قطعاً اعتمادبه‌نفس‌مان قوی‌تر می‌شد، ولی نشان دادیم که توانایی این کار را داریم. ما چهار پنج بازیکن مصدوم داشتیم که در این شرایط به میدان رفتند. جا دارد از فرید بهزادی کریمی تشکر کنم که در آن شرایط بازی کرد. ما 90 دقیقه استقلال را تحت فشار قرار دادیم. ما بازی را خیلی خوب مدیریت کردیم، اگرچه دست‌مان بسته بود. خوشحالم که در این بازی گلی دریافت نکردیم، اما نظرم این است که در فاز تهاجمی باید تقویت شویم. امیدوارم با حمایت باشگاه بتوانیم در نیم‌فصل تیم را تقویت ‌کنیم».


استقلال باید 5 گل می‌خورد

 


محمدحسین کنعانی‌زادگان بازیکن ماشین سازی پس از این نتیجه ادعای جالبی را مطرح کرد و گفت: «در این بازی‌ بالای 4-5 موقعیت تک به تک داشتیم و باید 5 گل به استقلال می‌زدیم. در 90 دقیقه یک فرصت گل هم به استقلال ندادیم و دفاع تیمی خوبی مقابل استقلال داشتیم، ولی متاسفانه توپ‌های ما تبدیل به گل نشد. امیدوارم در بازی‌های بعدی جبران کنیم».


مدافع تیم فوتبال ماشین‌سازی درباره برخوردش با استقلالی‌ها گفت: «خودم را استقلالی نمی‌دانم و دوست ندارم در مورد استقلال صحبت کنم. بازیکن ماشین‌سازی هستم و خودم را اصلا استقلالی نمی‌دانم.  استقلالی‌ها در حق من خیلی بدی کردند و هیچوقت آنها را نمی‌بخشم. تا اینجا عملکرد خوبی در ماشین‌سازی داشتم و امیدوارم بار دیگر به تیم ملی دعوت شوم».


بدشانسی، دلیل تساوی

 


توحید غلامی دیگر بازیکن ماشین سازی هم گفت: «در بعضی از مسابقات دچار بدشانسی بودیم و در برخی از دیدارها تا دقیقه 90 از حریف پیش بودیم اما متاسفانه بازی به تساوی کشیده شد. همانطور که گفتم شرایط ما روز به روز بهتر می‌شود و در آینده وضعیت بهتری خواهیم داشت».

 

کلید واژه ها: وقایع اتفاقیهلیگ برتر فوتبالاستقلالوینفرد شفرتیم ملی فوتبال ایرانمهدی رحمتی


نظر شما :