بولتون و ترامپ در ایستگاه استیضاح

۰۹ آبان ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۸ کد : ۷۶۱۵ اصلی دیپلماسی
مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریت آن دموکرات‌ها هستند قرار است روز پنجشنبه نهم مهر به طور رسمی در مورد تحقیقات مربوط به استیضاح دونالد ترامپ قطعنامه‌ای را به رأی بگذارد.
بولتون و ترامپ در ایستگاه استیضاح

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیهسه کمیته مجلس نمایندگان آمریکا از «جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی آمریکا درخواست کردند تا هفته آینده برای ادای شهادت در رابطه با پرونده تحقیقات استیضاح «دونالد ترامپ» به کنگره برود.

به گزارش چهارشنبه شب آسوشیتدپرس، یک منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، گفت: سه کمیته از بولتون خواسته‌اند تا هفتم نوامبر (۱۶ آبان) به کنگره رفته و در جلسه‌ای که پشت درهای بسته برگزار می‌شود، شرکت کند.
سه کمیته امور خارجی، اطلاعات و نظارت و اصلاحات که تحقیقات درباره استیضاح ترامپ را انجام می‌دهند، تحت کنترل دموکرات‌ها هستند.
این سه کمیته همچنین «مایکل الیس» و «جان آیزنبرگ» دو عضو فعلی شورای امنیت ملی آمریکا را دعوت کرده‌اند تا چهارم نوامبر (۱۳ آبان) برای ادای شهادت به کنگره بروند.
قانونگذاران دموکرات پس از آن برای شنیدن اظهارات بولتون ابراز علاقه کردند که یکی دیگر از شاهدان پرونده تحقیقات استیضاح ترامپ اعلام کرد؛ بولتون نیز درباره ارتباطات رئیس جمهوری با اوکراین نگران بود.
یک افشاگر که نام وی منتشر نشده است، اخیراً فاش کرد که ترامپ تابستان امسال در تماس تلفنی با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهوری اوکراین از وی خواسته بود تا درباره عملکرد مالی «هانتر بایدن» پسر جو بایدن تحقیق کند.
هانتر بایدن تا چند ماه پیش برای یک شرکت نفت و گاز در اوکراین کار می‌کرد. گفته می‌شود ترامپ از طرح این درخواست ضربه زدن به جو بایدن بوده که رقیب اصلی وی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به شمار می‌آید. این تماس تلفنی، روند تحقیق در مورد استیضاح ترامپ را کلید زد.
تا کنون شمار زیادی از مقام‌های فعلی و سابق دولتی از جمله وزرای دفاع و خارجه آمریکا برای ادای شهادت در این باره به کنگره دعوت شده‌اند.
مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریت آن دموکرات‌ها هستند قرار است روز پنجشنبه نهم مهر به طور رسمی در مورد تحقیقات مربوط به استیضاح دونالد ترامپ قطعنامه‌ای را به رأی بگذارد.
بولتون در عرصه سیاست خارجی از جمله کره شمالی، ایران و افغانستان اختلاف‌های شدیدی با ترامپ داشت. ترامپ گفته که او را اخراج کرده اما بولتون مدعی است که خودش استعفا داده است.


منبع: ایرنا

کلید واژه ها: جان بولتون دونالد ترامپ شهادت استماع شعادت بولتون کنگره دموکرات ها وقایع اتفاقیه


نظر شما :