تداوم بارش باران از آسمان ایران

۰۶ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۸ کد : ۷۵۳۳ اصلی جامـــعه
سازمان هواشناسی از تداوم بارش باران و برف تا روز جمعه و تشدید آن با ورود سامانه بارشی جدید به کشور خبر داد
تداوم بارش باران از آسمان ایران

روزنامه آنلاین  وقایع اتفاقیه بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری امروز در جنوب غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران ابرناکی، گاهی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید و در جنوب، مرکز، شرق، شمالشرق و شمالغرب بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده است.

در استان های قزوین و البرز همچنین در غرب خلیج فارس بارش ها شدت بیشتری خواهد داشت.

 بعدازظهر فردا با ورود سامانه بارشی از غرب کشور در شمالغرب، عرب و دامنه های جنوبی در قزوین، البرز و تهران افزایش ابر، رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

در مرکز، شرق، شمالشرق و دامنه های زاگرس مرکزی در جنوب غرب، برخی ساعات رشد ابر و بارش پراکنده روی می دهد. روز چهارشنبه  با تداوم فعالیت سامانه در نیمه غربی کشور بارش باران ادامه داشته و در نیمه شرقی بارش پراکنده روی می دهد.

روز پنجشنبه گستره فعالیت این سامانه در شرق و شمالسرق است و در دامنه های البرز شرقی و استان های سمنان و سیستان و بلوچستان نیز رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق پیش بینی شده و به تدریج از اواخر وقت از شرق کشور خاج می شود.

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرده از فردا تا اواخر هفته در سواحل دریای خزر بارش متناوب باران پیش بینی می شود. جمعه در جنوب شرق و شرق کشور رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید روی می دهد و به همراه گذر موج تراز میانی از نوار شمالی کشور بارش در رسواحل دریای خزر تشدید و در شمالغرب کشور نیز رگبار باران پیش بینی می شود.

از امروز تا روز چهارشنبه بارش در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس مرکزی به صورت برق خواهد بود. همچنین از امروز تا روز چهارشنبه با فعالیت طوفان حاره ای در شرق دریای عمان، سواحل دریای عمان و تنگه هرمز مواج بوده و ارتفاع موج بین 3.5 تا 4.5 متر پیش بینی می شود.

 


منبع: تسنیم

کلید واژه ها: بارش باران و برفتداوم بارش بارانوقایع اتفاقیه


نظر شما :