شکست تلخ پرسپولیس مقابل کاشیما در نیمه اول فینال؛ رویای قهرمانی کمرنگ شد

۱۲ آبان ۱۳۹۷ | ۲۱:۰۲ کد : ۷۵۳ ورزشی
شاگردان برانکو ایوانکوویچ در دیداری که جدالی برابری با کاشیما آنتلرز داشتند، با دو گل به میزبان ژاپنی‌شان باختند تا برای قهرمانی در آسیا امیدوار به بازی برگشت در ورزشگاه آزادی باشند.
شکست تلخ پرسپولیس مقابل کاشیما در نیمه اول فینال؛ رویای قهرمانی کمرنگ شد

✍️ حاتم شیرعلی‌زاده

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: چشم میلیون‌ها ایرانی صبح شنبه به تلویزیون دوخته شده بود تا جدال پرسپولیس مقابل کاشیما آنتلرز در ژاپن را تماشا کنند؛ دیداری که از دور رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا و با قضاوت داور چینی برگزار شد. پرسپولیس در این بازی شروع بسیار امیدوارکننده‌ای داشت و حتی می‌توانست به گل هم برسد، اما موقعیت‌های به دست آمده با بدشانسی و بی‌دقتی از دست رفت تا نیمه اول گلی به دنبال نداشته باشد. در نیمه دوم اما ورق به نفع میزبان برگشت و لئو سیلوا و سرجینیو دو بازیکن برزیلی کاشیما آنتلرز گلزنی کردند تا این تیم با اندوخته‌ای مناسب به فکر بازی برگشت باشد.


این نتیجه شاید روی کاغذ برای پرسپولیس خیلی هم بد نبود و شاگردان برانکو با اتکا به حضور تماشاگران پرتعداد در ورزشگاه آزادی، امیدوار به زدن سه گل و کسب عنوان قهرمانی بودند، اما اخراج بچه‌گانه سیامک نعمتی در دقیقه 92 کار را برای دیدار برگشت بسیار سخت کرد؛ چرا که جایگزین مناسبی برای او وجود ندارد.


به هر حال رویای قهرمانی سرخپوشان کشورمان کمرنگ شده، اما پرسپولیس ناامید هم نیست و نشان داده که با اتکا به تماشاگرانش می‌تواند دست به شگفتی‌های بزرگی بزند. به هر حال باید تا شنبه هفته آینده منتشر ماند تا مشخص شود کدام تیم جام قهرمانی را بالای سر خواهد برد.


بازگشت سخت است، اما غیر ممکن نیست

 


برانکو ایوانکوویچ پس از شکست تیمش گفت: «آنها توانستند ما را با این نتیجه ببرند، اما ما می‌توانستیم برنده بازی باشیم. به نظرم در این بازی موقعیت‌های خوبی داشتیم که برنده شویم. از داوری بازی هم ناامید هستم. ما در بازی برگشت با 80 هزار نفر هوادار خواهیم بود و سعی خودمان را خواهیم کرد. بازگشت غیرممکن نیست، اما بازی سختی خواهد بود. ما هم بهترین تلاش‌مان را خواهیم کرد تا قهرمانی آسیا را به دست بیاوریم. ما حمایت هواداران‌مان را داریم و 80 هزار نفر به عنوان یار دوازدهم به ما کمک خواهند کرد. کار یک مقدار سخت خواهد بود، اما ما نهایت کارمان را خواهیم کرد و امیدواریم که بتوانیم نتیجه را تغییر بدهیم».


هنوز 90 دقیقه در آزادی باقی مانده

 


سید جلال حسینی کاپیتان پرسپولیس هم عنوان کرد: «بچه‌های ما در این مسابقه خیلی تلاش کردند و از همان ابتدای بازی ما بالا بازی می‌کردیم حریف‌ هم روی ضدحمله برنامه داشت. گل‌های بدی در این بازی خوردیم اما هنوز چیزی تمام نشده و 90 دقیقه دیگری هم مانده است امیدوارم با حمایت هواداران خیلی خوب آن بازی را تمام کنیم. از همین جا از ‌آنها می‌خواهم که در بازی برگشت حمایت خود را داشته باشند. مسافت طولانی را طی کرده بودیم و خواب ما خیلی خوب تنظیم نشده بود، یک نیمه این بازی تمام شد و یک نیمه سخت در تهران باقی مانده، امیدوارم هواداران به ورزشگاه بیایند و مردم دعا کنند تا در بازی برگشت بتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم».


وی در مورد اخراج نعمتی عنوان کرد: «نعمتی اشتباه کرد، کار او اشتباه بود این بازیکن می‌داند ما شرایط سختی داریم و این کارها بچه‌گانه است. این اتفاق یک ضربه بزرگ به ما زد و امیدواریم کسی که جایگزین او می‌شود بتواند این مسئله را جبران کند».


باختی که دشمنان پرسپولیس را شاد کرد

 


علیرضا بیرانوند که چهره درخشان پرسپولیس در بازی قبلی با السد بود، پس از باخت به کاشیما گفت: «از این اتفاق خیلی ناراحت هستم اما می‌خواهم بگویم پرسپولیس دشمن شاد شد و دشمنانش الان شاد هستند، اما آنها فقط تا فردا می‌توانند شاد باشند چراکه ما بازمی‌گردیم از هواداران و پیشکسوتان می‌خواهم انرژی مثبت بفرستند، ما می‌توانیم برگردیم و قطعا باز خواهیم گشت. هواداران نگران نباشند. این قول را به آنها می‌دهم که می‌توانیم مقابل 100 هزار هوادار شادی را به تیم بدهیم. شما دیدید در نیمه اول کاشیما چیزی برای گفتن نداشت. تنها مشکل بازی رفت این بود که کاشیما از انرژی هوادارانش استفاده کرد. همه دیدند که ما می‌توانیم در آزادی اتفاقات بزرگی را رقم بزنیم و مقابل حریفان بزرگتر به بازی بازگشتیم، مقابل الدحیل و السد به بازی برگشتیم. به شما قول می‌دهم که در بازی برگشت اتفاق خوبی بیفتد. بازهم می‌گویم اجازه ندهید دشمن شاد شویم و این تیم پتانسیل قهرمانی دارد. ما در رختکن احساس کردیم در نیمه دوم می‌توانیم گلزنی کنیم و یک مقدار تمرکزمان را از دست دادیم. امیدوارم بتوانیم در برگشت جبران کنیم. از هواداران می‌خواهم از ما حمایت کنند. کاشیما چیزی برای گفتن نداشت و از قدرت هوادارانش استفاده کرد. هواداران این تیم در طول بازی به شکل عجیب و غریبی به تشویق و حمایت از تیم خود می‌پرداختند. ما هم هوادارانی داریم که از آنها بهتر هستند و تلاش می‌کنیم که در بازی برگشت جبران کنیم».


فرصت سوزی پرسپولیس

 


گادوین منشا که در بازی با کاشیما آنتلرز نتوانست گلی بزند، عنوان کرد: «واقعا بازی سخت و سنگینی را در خانه کاشیما برگزار کردیم. در 30 دقیقه اول خیلی بهتر از کاشیما بودیم و فرصت های خوبی هم برای گلزنی داشتیم که متاسفانه موقعیت‌ها را از دست دادیم. به نظر من وقتی چند فرصت طلایی را از دست دادیم همین فرصت سوزی ها باعث شد که کمی عصبی شویم. در کل نیمه اول عملکرد خوبی داشتیم اما در نیمه دوم با 2 اشتباه 2 گل خوردیم. من دوست ندارم اکنون که یک بازی دیگر در آزادی باقی مانده است در مورد داور بازی صحبت کنم.فوتبال همین است و اتفاقات داوری نیز در این وجود دارد.بازی برگشت مانده است و خیلی امیدوارم که در آزادی با حمایت همه جانبه هواداران به بازی برگردیم. من به برگشت امیدوارم چون معتقدم با تلاش مضاعف می توانیم این باخت را جبران کرده و قهرمان شویم.کاشیما امروز با هوادارانش ما را شکست داد اما همه می دانند که آزادی یعنی چه».


نیمه دوم فینال مانده

 


لئو سیلوا هافبک برزیلی میزبان هم اظهار داشت: « بازی خیلی خوبی را انجام دادیم. ما انتظار چنین بازی ای را در این دیدار داشتیم. هر دو تیم در این بازی فرصت هایی داشتند. ما خوشبختانه در نیمه دوم از فرصت هایمان استفاده کردیم  و به گل رسیدیم. پیروزی در بازی رفت سخت به دست آمد. درست است که ما در این دیدار با نتیجه 2 بر صفر به پیروزی رسیدیم اما این پایان بازی نیست چون نیمه دوم این دیدار در ایران برگزار می شود. باید منتظر باشیم و ببنیم که چه اتفاقی در بازی برگشت می افتد. در نیمه دوم تمرکز بیشتری داشتیم و منسجم تر بازی کردیم و توانستیم 2 گل به ثمر برسانیم».


پرسپولیس به آب و آتش نزد

 


ادموند بزیک مهاجم پیشین پرسپولیس پس از باخت سرخپوشان گفت: «کاشیما  با توجه به فوتبالی که پرسپولیس در نیمه اول انجام داد، در نیمه دوم فوتبال هجومی ارائه کرد چون می‌خواست در زمین خودش پیروز باشد. با توجه به جلو کشیدن کاشیما، پرسپولیس ناخواسته خیلی زود عقب کشید. جو ورزشگاه و شرایط بازی در فینال لیگ قهرمانان آسیا در عقب کشیدن بازیکنان تاثیرگذار بود و از طرفی بازیکنان نمی‌خواستند به آب و آتش بزنند چون به بازی برگشت امیدوار بودند. درست است که پرسپولیس با 2 گل شکست خورد ولی هنوز 90 دقیقه دیگر فرصت جبران وجود دارد و بازیکنان در بازی برگشت باید با تمام وجود بازی کنند چون شکست 2 بر صفر با 3 بر صفر فرقی نمی‌کند. پرسپولیس در ورزشگاه آزادی می‌تواند با حمایت هواداران این نتیجه را برگرداند و بازیکنان نباید از قهرمانی ناامید شوند».


تأکید بر فراموش کردن شکست

 


رضا شاهرودی مدافع سال‌های گذشته پرسپولیس هم عنوان کرد: «این بازی دو نیمه متفاوت داشت. پرسپولیس در نیمه اول بازی خوبی انجام داد و می‌توانست به گل هم برسد. ژاپنی‌ها در این نیمه ترسیده بودند و باید کار را تمام می‌کردیم. در هر صورت با تیمی که من از کاشیما دیدم، به نظرم می‌توانیم در آزادی این تیم را شکست دهیم و جام قهرمانی را بالای سر ببریم. برانکو هم مربی حرفه‌ای است و قطعاً به بازیکنانش تأکید خواهد کرد که این نتیجه را فراموش کنند. همان‌طور که گفتم به نظرم می‌شود این تیم کاشیما را در آزادی شکست داد، همان‌طور که السد و الدحیل را بردیم. دروازه‌بان و خط دفاع این تیم ضعیف هستند و می‌شود در آزادی به این تیم گل زد».

 

کلید واژه ها: پرسپولیسفوتبالبرانکو ایوانکوویچوقایع اتفاقیهلیگ قهرمانان آسیاکاشیما آنتلرز


نظر شما :