بغداد در آرامش / پلس ضد تروریست به درگیری ها پایان داد

۰۶ آبان ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۳ کد : ۷۵۲۵ اصلی سیاسی
هم اکنون خیابان های مرکز شهر بویژه میدان تحریر و مناطق اطراف، تقریبا خالی از معترضان است اما همچنان افراد اندکی همچنان در کوچه ها و خیابان های اطراف حضور دارند و پلیس در تلاش برای پراکنده کردن آنان است.
بغداد در آرامش / پلس ضد تروریست به درگیری ها پایان داد

روزنامه آنلاین  وقایع اتفاقیه با صدور دستور فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق مبنی بر پایان دادن به تجمع و اعتراضات خیابانی در مرکز بغداد، با مداخله نیروهای امنیتی و پراکنده شدن تظاهرکنندگان، آرامش نسبی و محتاطانه در مرکز بغداد حکمفرما شده است.

ساعتی پس از آغاز جلسه عادل عبدالمهدی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق با فرماندهان نظامی و انتظامی در مقر پلیس فدرال در بغداد، فرمان پایان دادن به تجمع و حضور خیابانی معترضان در میدان تحریر در قلب بغداد صادر و نیروهای امنیتی از تظاهرکنندگان خواستند پراکنده شوند.

ماموران به معترضان نیم ساعت مهلت دادند و اخطار را بصورت مداوم از طریق بلندگو تکرار کردند تا منطقه و از جمله ساختمان چند طبقه معروف به رستوران ترکی که محل تجمع و پناه گرفتن تعدادی از معترضان طی روزهای اخیر بود، را تخلیه کنند.

با مقاومت برخی از تظاهرکنندگان، درگیری میان آنان و ماموران ایجاد شد که به استفاده از گاز اشک آور و گلوله های صوتی انجامید و رفته رفته تظاهرکنندگان باقی مانده به مناطق اطراف از جمله میدان الطیران، الخلانی و خیابان الرشید رفتند و میدان تحریر از معترضان تخلیه شد.

گزارش خبرنگار ایرنا از سطح شهر حاکی است هم اکنون خیابان های مرکز شهر بویژه میدان تحریر و مناطق اطراف، تقریبا خالی از معترضان است اما همچنان افراد اندکی همچنان در کوچه ها و خیابان های اطراف حضور دارند و پلیس در تلاش برای پراکنده کردن آنان است. همچنین با دستور نخست وزیر نیروهای مبارزه با تروریسم در سطح شهر مستقر شده اند همچنین ماموران به شکل گسترده در مناطق اطراف و از جمله اطراف منطقه سبز بغداد حضور دارند و رفت و آمد جز برای ساکنان محلی امکان پذیر نیست.

در عین حال در سایر نقاط بغداد همچون روزهای گذشته، شرایط عادی حاکم است.


منبع: ایرنا

کلید واژه ها: اعتراضات عراق وقایع اتفاقیه حوادث عراق بغداد نیروی ضد تروریست عادل عبدالمهدی


نظر شما :