تحریم بانکی تازه آمریکا علیه تهران

۰۴ آبان ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۳ کد : ۷۴۷۱ اصلی تیتر یک
وزارت خزانه‌داری آمریکا در لابلای بیانیه‌ای که امروز جمعه برای اعلام راه‌اندازی یک مکانیسم ادعایی برای مبادلات انسان‌دوستانه با ایران صادر کرده به صورت مختصر به اعمال این دستورالعمل جدید علیه ایران اشاره کرده است. 
تحریم بانکی تازه آمریکا علیه تهران

روزنامه آنلاین  وقایع اتفاقیه خزانه‌داری آمریکا «تدابیر ویژه پولشویی» علیه ایران اعمال کردبررسی‌ها نشان می‌دهد وزارت خزانه‌داری آمریکا  با اعمال دستورالعمل‌هایی علیه ایران موسوم به «تدابیر خاص نوع ۵» تهران را در زمره قلمروهای قضایی موجد نگرانی‌های خاص از لحاظ پولشویی  قرار داده و نهادها و سازمان‌های مالی آمریکا را به اتحاذ تدابیری ویژه در مراودات مالی با طرف‌های مرتبط با ایران ملزم کرده است.  

وزارت خزانه‌داری آمریکا در لابلای بیانیه‌ای  برای اعلام راه‌اندازی یک مکانیسم ادعایی برای مبادلات انسان‌دوستانه با ایران صادر کرده به صورت مختصر به اعمال این دستورالعمل جدید علیه ایران اشاره کرده است. 

در این بیانیه اشاره شده «شبکه اجرایی جرائم مالی خزانه‌داری آمریکا» همزمان با راه‌اندازی مکانیسم جدید، با استناد به بند ۳۱۱ «قانون میهن‌پرستی»، مصوب سال ۲۰۰۱ قواعد جدیدی «برای محافظت از نظام مالی آمریکا در برابر فعالیت‌های مالی مخرب ایران» به کار گرفته است. 

جستجو در وب‌سایت ««شبکه اجرایی جرائم مالی خزانه‌داری آمریکا» نشان می‌دهد این اداره با بیان این ادعا که جمهوری اسلامی ایران جزو قلمروهای قضایی موجد «نگرانی‌های عمده» در زمینه پولشویی است قواعدی موسوم به «تدابیر خاص نوع ۵» را علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کرده است. اعمال این محدودیت، ذیل بند ۳۱۱ قانون میهن‌پرستی صورت گرفته است. 

کلید واژه ها: تحریم ایرانتحریم آمریکا علیه ایرانافکتوقایع اتفاقیه


نظر شما :