احداث راه آهن اردبیل به جمهوری آذربایجان در آینده نزدیک

۰۴ آبان ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۶ کد : ۷۴۶۱ اصلی اقــتــصــادی
ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی در استان اردبیل با توجه به ظرفیت‌های بالای کشاورزی، مرزی بودن و وجود ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های تجارت مرزی موفق‌تر از سایر مناطق آزاد خواهد بود.
احداث راه آهن اردبیل به جمهوری آذربایجان در آینده نزدیک

 روزنامه آنلاین  وقایع اتفاقیه  نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، گفت: مراحل مطالعه راه آهن اردبیل به پارس آباد تا 2 ماه  آینده به اتمام می رسد و با اجرایی شدن آن اتصال راه اهن ریلی کشور به جچمهوری آذربایجان از طریق استان اردبیل عملیاتی خواهد شد.

 

وی مطالعه و احداث طرح راه آهن اردبیل به پارس آباد را تکمیل کننده طرح ملی خط ریلی میانه - اردبیل خواند و اضافه کرد: پس از مطالعه، ردیف اعتباری برای اجرای این طرح در نظر گرفته می‌شود.

 

فیضی با اشاره به قرار گرفتن تمامی مسیرهای مهم جاده‌ای استان اردبیل در قالب ردیف بودجه سالانه کشور گفت: در همین قالب احداث بزرگراه در مسیر اردبیل سرچم، نمین آستارا، اردبیل مغان، مشگین شهر پارس آباد و نیر سراب دارای ردیف اعتباری شده است.

 

وی با بیان اینکه  لایحه منطقه آزاد تجاری، صنعتی  در مجلس تصویب شده است  گفت: ایرادات شورای نگهبان در این لایحه در مرحله بررسی و رفع شدن است ضمن اینکه  با مصوبه دولت و نظر مساعد مجلس بخشی از  شهرستان‌های مشگین شهر، نمین و اردبیل نیز به لایحه قبلی اضافه شده است.

 

نماینده اردبیل در مجلس بیان کرد: همه چیز برای مطرح شدن در صحن و رفع ایرادات شورای نگهیان آماده است و با ارائه اصلاحیه از سوی دولت، اردبیل صاحب منطقه آزاد تجاری خواهد شد.

 

فیضی  افزود: ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی در استان اردبیل با توجه به ظرفیت‌های بالای کشاورزی، مرزی بودن و وجود ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های تجارت مرزی موفق‌تر از سایر مناطق آزاد خواهد بود.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم تلاش برای ایجاد و سرمایه‌گذاری صنایع تبدیلی بخش کشاورزی، نزدیکی به بازارهای هدف و صادرات محصولات را از جمله مزیت‌های ایجاد منطقه آزاد در استان اردبیل ذکر کرد و ادامه داد: با وجود معافیت‌های گمرکی، تخفیف‌های مالیاتی و کاهش عوارض در مناطق آزاد، رغبت برای سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد اردبیل بیشتر خواهد شد.

 

منبع: ایرنا

کلید واژه ها: قطار قطار ایران ارمنستان قطار ایران به آذر بایجان قطار ایران به باکو وقایع اتفاقیه


( ۲ )

نظر شما :