در کانادا کدام سیاست مدار برنده شد

۳۰ مهر ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۳ کد : ۷۴۰۶ اصلی آخرین اخبار
شمارش آرای انتخابات پارلمانی کانادا در شرایطی به اتمام رسید که حزب لیبرال به رهبری نخست وزیر فعلی این کشور با وجود پیشتازی، اکثریت کرسی‌های این مجلس را تصاحب نکرد.

روزنامه آنلاین  وقایع اتفاقیه شمارش آرای انتخابات پارلمانی کانادا در شرایطی به اتمام رسید که حزب لیبرال به رهبری نخست وزیر فعلی این کشور با وجود پیشتازی، اکثریت کرسی‌های این مجلس را تصاحب نکرد.

اگرچه حزب لیبرال به رهبری جاستین ترودو نخست وزیر فعلی این کشور پیشتاز رقابت ها بود اما موفق به تصاحب حداقل ۱۷۰ کرسی مورد نیاز برای تشکیل دولت حداکثری نشد.
بر اساس شمارش آرای انجام شده که بلافاصله پس از پایان رای گیری در ساعت ۹.۳۰ شامگاه دوشنبه آغاز شد، حزب لیبرال رتبه نخست را کسب کرد و احزاب محافظه کار، بلاک کبک، نئودموکرات و سبز در رتبه های بعد ایستادند.
به این ترتیب حزب لیبرال برای تشکیل دولت آینده باید با یکی از احزاب همسو همچون نئودموکرات ائتلاف کند.
انتخابات کانادا برای ۳۳۸ کرسی در ۱۰ ایالت این کشور به طور همزمان برگزار شد که حزب لیبرال به رهبری جاستین ترودو با ۱۵۷ کرسی، حزب محافظه کار به رهبری آندرو شیر ۱۲۲ کرسی، حزب بلاک کبک با ۳۲ کرسی، حزب نئودموکرات با ۲۳ کرسی و حزب سبز هم با ۴ کرسی توانستند پارلمان کانادا را برای چهار سال آینده در اختیار بگیرند.


منبع: ایرنا

کلید واژه ها: کانادا رای گیری در کانادا ارای مردم کانادا وقایع اتفاقیه انتخابات کانادا


نظر شما :